• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

“TSK’NIN TEK HEDEFİ TERÖRİSTLERDİR!”

Reklam
, 0 Yorum

Suriye’deki gelişmelerden en çok etkilenen ülkenin Türkiye olduğu konusunda şüphe yoktur. Çünkü Türkiye-Suriye sınırı 900 kilometrenin bile üzerindedir. Başka hiçbir devletin, Suriye ile bu uzunluğun yarısı kadar bile sınırı bulunmamaktadır.  Bu bakımdan, Suriye konusuna gereken hassasiyeti göstermemiz kadar doğal ne olabilir. Sınır güvenliğimiz açısından gayetle hassas davranmak zorundayız. Bu bakımdan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, “Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kendisine düşen görevler çerçevesinde her türlü hazırlığı yaptı, her türlü hazırlığı tamamdır. Yeri ve zamanı geldiğinde Münbiç’te de, Fırat’ın doğusunda da gerekli faaliyetler, görevler yerine getirilecektir. Bazı hainler olayları saptırıyor, ‘Kürtler, Araplar’ diyor, yanlış adresler gösteriyor. TSK’nın tek hedefi teröristlerdir” ifadelerini kullanması içimize su serpti.

Türkiye’nin, Suriye’de olması hem bir hak, hem bir görevdir. Bu hak, uluslar arası ilişkilerle ilgilidir. Güvenliği tehdit altında olan bir ülke gerektiğinde savunma amaçlı olarak, komşu ülkedeki terör unsurlarını bertaraf etmek için sınır ötesi operasyonlar düzenleyebilir.

Türkiye’nin bu operasyonları Kürtlere ve Araplara karşı yaptığı iddiaları ise koskoca bir yalandan ibarettir. TSK’nın hedefinde olan unsurlar, terör örgütleridir. Başta PKK olmak üzere, YPG, PYD, İŞİD ve benzeri örgütlerdir. Hem, ABD, okyanus ötesinden gelip Suriye’deki olaylara müdahil oluyorsa, bu ülkeyle 911 kilometre sınırı bulunan Türkiye neden müdahil olmasın. Unutulmaması gereken bir başka husus da, olayların başlamasından bu yana 4 milyona yakın Suriyeli göçmenin Türkiye’de barındırılıyor, olmalarıdır.

Özetleyecek olursak, Suriye konusuna müdahil olması gereken ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Çünkü Suriye’de huzur ve sükunet tesis edilmedikçe, Türkiye’nin de huzura ve sükunete kavuşması muhaldir.

Suriye’de, Türkiye’nin meşru haklarını müdafaa için bulunan kahraman Mehmetçiklerimizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN