• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ VE BAROLARDAN CEZAEVLERİNDEKİ SORUNLARA KARŞI ÇÖZÜM ARAYIŞI

Reklam
, 0 Yorum

FEYZİOĞLU ARALARINDA SİİRT’İN DE BULUNDUĞU 7 BARO BAŞKANI İLE BİRLİKTE  MECLİS BAŞKANI VE KAMU BAŞDENETÇİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, beraberindeki 7 il baro başkanı ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’u ayrı ayrı ziyaret etti. Her iki ziyaretin ana gündemini de, genelde cezevlerindeki sorunlar özelde ise bazı cezaevlerinde devam eden ve kritik eşiğe gelindiği belirtilen açlık grevleri ve ölüm oruçlarına karşı çözüm arayışları oluşturdu.
Feyzioğlu ve baro başkanları ilk olarak Meclis Başkanı Şentop’u ziyaret etti. Şentop, Feyzioğlu ve baro başkanlarıyla Divan Salonu’nda görüştü.
Heyet daha sonra KDK’ya (Kamu Denetçiliği Kurumu) geçti. Feyzioğlu ve baro başkanları burada da Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile bir görüşme gerçekleştirdi.
Şentop ve Malkoç’la görüşen avukatlar heyetinde Feyzioğlu, TBB Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin, Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken ile Batman Barosu Başkanı Av. Abdulhamit Çakan, Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Cihan Aydın, Şırnak Barosu Başkanı Av. Nuşirevan Elçi, Siirt Barosu Başkanı Av. Nizam Dilek, Tunceli Barosu Başkanı Av. Kenan Çetin, Bingöl Barosu Başkanı Av. Hanifi Budancamanak, Van Barosu Başkanı Av. Zülküf Uçar yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN