• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİNİ İĞDİŞ ETMEK!!!

Reklam
, 0 Yorum

Avukatlık Yasası değişiklik teklifi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilerek TBMM Genel Kurulunda görüşülmeğe başlandı. Yasa değişikliği teklifiyle amaçlanan ÇOKLU BARO SİSTEMİNE geçilmesi ya da amiyane tabirle TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİNİN İĞDİŞ EDİLMESİDİR. Amaç, delege sayılarıyla oynamak, azınlığı, çoğunluğa hâkim kılmaktır. Hedefte ise İstanbul, Ankara ve İzmir baroları bulunmaktadır. Böl parçala ve yönet taktiği uygulayarak Türkiye Barolar Birliğini diğer kamu kurum ve kuruluşları gibi hizaya sokmaktır! BAROLARI MİLLİYETÇİ BAROLAR, AK BAROLAR, SOLCU BAROLAR, SAĞCI BAROLAR ve benzeri adlar altında bölmektir. Hatta kimi baroların adları TERÖRİST BAROLAR olarak ünlenecektir!

Barolar, hukuktan uzaklaştırılarak belli siyasi partilerin sözcüleri konumuna sokulacak, dil, din, ırk, mezhep üzerinden faaliyet gösteren kuruluşlar haline dönüştürüleceklerdir.

Baroların, yasa değişikliği gibi bir talepleri olmadığı ve 80 baro başkanının (Değişiklik istemiyoruz) demek için Ankara’ya yürümelerine rağmen, Baroların yapısını değiştirmenin amacı nedir!

Baroları diğer kamu kurum ve kuruluşlarından ayıran özelliği, YARGININ ÜÇ SAÇ AYAĞINDAN BİRİ OLMALARIDIR. Zaten iddia ve karar mercileri kıskaç altına alınmıştır. Bir savunma ayağı kalmış, o da parçalanmak isteniyor.

Biz ne dersek diyelim, AKP ve MHP birlikteliğiyle Adalet Komisyonundan geçtiği gibi virgülü bile değişmeden yasa teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel kurulundan da geçecektir. Bu iş Anayasa Mahkemesine kadar uzayacak gibi görünüyor. Hatta Avrupa İnsan Hakları  Mahkemesine gitmesi olasılığı da oldukça yüksek! Hayırlısı olsun demek isterdik ama yasa TBMM’nden geçerse bu işin hayırlı yanı yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN