• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

TÜRKİYE DAR-ÜL İSLÂM MI, DAR-ÜL HARP Mİ!!!

Reklam
, 0 Yorum

Zaman-zaman (Türkiye darül-İslam mı, dar-ül harp mi) tartışmalarının yapıldığına şahit oluruz. Geçenlerde, yine bir TV kanalında mevzu döndü dolaştı, aynı konuya geldi. Konuşmacıya göre, Türkiye’deki yağmacı, vurguncu, talancı zihniyetin sözde Türkiye’nin DAR-ÜL HARP olmasından kaynaklandığını vurgulayarak, (ONLARA GÖRE VURGUN, TALAN, YALAN, DOLAN MUBAH) dedi. Peki, dini kurallar çerçevesinde bir yerin DAR-ÜL İSLAM MI, DAR-ÜL HARP Mİ olduğunun şartlarına bir bakalım. Kararımızı buna göre verelim.

DAR-ÜL İSLAM demek, Müslümanların hâkimiyetleri altında olan, dini vecibelerini yerine getirmek konusunda hiçbir çekinceleri olmayan yerlerdir. Müslümanların emniyet içinde dini görevlerini yerine getirebildikleri ülkeler de velev ki başka dinlerin yaygın olduğu ülkeler olsalar dahi DAR-ÜL HARP sayılmazlar. Bir yerin DAR-ÜL HARP sayılmasının birinci ve ön önemli şartı, dini kuralların yerine getirilememesi, buna bir müdahalenin olması durumudur.

Yani, Türkiye’nin DAR-ÜL İSLAM OLDUĞU kesin iken, meselâ Almanya, Fransa, İtalya ve ahalisinin büyük çoğunluğu Hristiyan olan ülkelerde Müslümanlar namaz kılıyor, oruç tutuyor, dini vecibelerini rahatlıkla yerine getirebiliyorlarsa DAR-ÜL İSLÂM sayılmasalar bile, DAR-ÜL HARP hükmünde sayılmazlar.

Bir ülke düşünün ki ibadete açık 100’e yakın cami ve mescidi var. 160 bin din görevlisine maaş ödemektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı adı altında din hizmeti veren resmi bir kurumu vardır. Bütçeden en yüksek payı almaktadır. Kur’an kursları, müftüleri, vaizleri, imamları, müezzinleri bulunmaktadır. İşte Türkiye budur. Bu ülkeye nasıl DAR-ÜL HARP diyebilirsiniz! Devletimiz bir kısım dinî hizmetleri bizzat deruhte etmiş ve bu hizmetleri yürütmek üzere «Diyanet İşleri Başkanlığı»nı kurmuştur. Vaazlar kürsülerden dinî telkin etmekte, İslâm’ı anlatmaktadır. Bütün vilâyet ve kazalarda fetva mercii olan müftülükler, fiilen hizmet görmekte, yüzlerce Kur’an Kursu faal olarak çalışmaktadır. Ezan, cemaat, cuma, bayram ve hac gibi İslâmî şeâir canlı ve hayattar olarak varlığını devam ettirmektedir. Binlerce cami ve mescidlerden, günde beş kere Ezan-ı Muhammedi okunmakta, cemaat namazları, cuma ve bayram namazları serbestçe kılınabilmektedir. İsteyen Müslümanlar hac ve umre ibadetini yapabilmektedirler. Kur’ân-ı Kerîm’in ve İslâmî eserlerin neşriyatı rahatlıkla yapılmaktadır. Dinî bayramlar resmen tatil günü olarak kabul edilmiştir. Müslümanlar evlâtlarına istediği ismi koyabilmekte, hatim duası, mevlit, sünnet düğünü gibi örf ve âdetler varlığını devam ettirmektedir. Din derslerinin okutulması mecbur tutulmuştur. Devletin açmış olduğu binlerce Îmam-Hatip Okulu ve dinî yüksekokullardan, ilahiyat fakültelerinden din adamı yetişmektedir. İslâm ülkelerine gidiş geliş serbesttir. Devletin radyo ve televizyonlarında dinî programlar halka takdim edilmekte, özellikle mübarek gecelerde ve ramazan ayında bu programlar yoğunlaştırılmaktadır.

Türkiye’nin DAR-ÜL HARP olduğunu iddia edenler, gerçekte kendi vurgunlarına, talanlarına, İslam dışı hareketlerine kılıf uydurmak isteyenlerdir. Kaldı ki, dar-ül harp olan yerde dahi işlenen günah, İslami açıdan ayniyle günah hükmündedir. Çalınan, yağmalanan, talan edilen milyonlarca insanların hakları, hukuklarıdır. Gayri Müslimlerin haklarına, hukuklarına tecavüz etmek ile bir Müslümanın hakkına, hukukuna tecavüz etmek arasında bir fark yoktur. Kaldı ki, gayri Müslimin hakkına tecavüz edilirse, o gayri müslimin kıyamet gününde karşılık olarak dinini isteyebileceği söylemleri bile vardır.

Maalesef, DAR-ÜL HARP kılıfı altında Müslüman ayağına geçinen, ancak gâvurun bile yapmadığı vurgunları, talanları yapanlar var. Şimdi TÜRKİYE DAR-ÜL HARPTİR diyerek:

*Vatanını, Bayrağını, Cumhuriyeti, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sevmeyenler Müslümansa ben Müslüman değilim!

*“Türkiye DAR-ÜL HARPTİR. Bunun için devlet hazinesini talan etmek mubahtır” diyenler Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Devletin makamlarını ehline vermeyip yandaşlarına peşkeş çekenler Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Kadro satan, rüşvetle iş yapan, zulmü alkışlayan, mazlumu ezen Müslümansa ben Müslüman değilim!

*“Milletin anasına koyacağız” diyen Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Millet sefalet,  yoksulluk ve yokluk içindeyken, devletin parasıyla lüks içinde yaşayanlar Müslümansa, ben Müslüman değilim.

*Milletin pırıl-pırıl üniversite mezunu yüksek lisans yapmış gençleri bile iş bulamazken, havadan hem de yüksek oranda 3-5 maaş alanlar Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Bir şekilde iç ettikleri paraları, servetleri, dış ülkelerdeki bankalarda gizli hesaplara yatıranlar Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Millet arasında ayırımcılık yapanlar, “benden olmayan herkes teröristtir” diyenler Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Kıymaya at eti, eşek eti, tavuk, sakatat karıştıran; süte, su katan; pul biber diye talaşı boyayıp satan,  tahşiş yapan karaborsacı olan Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Millet zor durumdayken, felâketleri fırsata çevirmek yolunda olan Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Maun suresindeki gibi, yardımları engelleyen Müslümansa, ben Müslüm değilim!

*Allah ile aldatanlar Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Din adına ahkâm kesip yalan-yanlış fetvalar verenler Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Musa gibi gelip, Firavun kesilen Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Firavun’un yanında duran ve Haman’ın görevlerini üstlenen Müslümansa, ben Müslüman değilim!

*Harun gibi gelip, Karun kesilen Müslümansa, ben Müslüman değilim!

Yüce Rabbime şükürler olsun, ben Müslümanım, çünkü bütün bunlardan uzağım!

TAŞLAMALAR

TÜRKİYE DAR-ÜL HARP Mİ

DAR-ÜL İSLAM MI DİYE

SÖYLER MİSİNİZ DOSTLAR

TARTIŞIRLAR NE DİYE

VURGUNCU, TALANCILAR

DAR-ÜL HARPTİR DİYORLAR

DEVEYİ HAMUDUYLA

YUTUP GÖTÜRÜYORLAR

KENDİLERİNE ŞER’İ

MAZERET UYDURANLAR

GERÇEKTE HEM DİNSİZ HEM

İMANSIZDIR BİL ONLAR

TÜRKİYE ELBETTE Kİ

DAR-ÜL İSLAMDIR DOSTLAR

KENDİLERİNE FETVA

PEŞİNDE KOŞSUN ONLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN