• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TÜRKİYE İLE ALMANYA’NIN KIRDIKLARI REKORLAR!!!

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye ile Almanya arasında büyük bir benzerlik var. Her iki devlet de 2019 yılında rekorlara imza atmışlar. Ancak, kırılan bu rekor, ters orantılı bir rekor. Türkiye 2019 yılı bütçe açığında rekor kırarken, Almanya, 2019 yılı bütçe fazlasıyla rekor kırmış. Türkiye’nin kırdığı bütçe açığının miktarı 123 milyar olarak açıklanırken, Almanya’nın kırdığı bütçe fazlası miktar 89 milyar lira. Her iki devletin yetkilileri de şaşırmış durumdalar. Türkiye’nin, maliyeden sorumlu yetkilileri 123 milyar liralık açığı nasıl kapatacaklarını derin derin düşünürlerken, Almanya’nın maliyeden sorumlu yetkilileri de, 89 milyar liralık bütçe fazlasını nasıl harcayacaklarını düşünüyorlarmış!

Bizim, Alman maliye yetkililerine bir tavsiyemiz var. Bütçe fazlasını TÜRKİYE’YE TRANSFER EDEREK bütçe açığımızı kapatmamıza yardımcı olsunlar. Hem biz, zaten Almanlarla dayı-yeğen sayılırız. Almanya’da yaşayan Türk işçiler bu arada kız aldılar, kız verdiler, dayı-yeğen oldular. Almanya, bizim dayımız olsun, yeğeninin bütçe açığını kapatsın, böylece bütçe fazlasını nasıl değerlendireceği derdinden de kurtulmuş olur!!!

Bu arada, Alman maliye yetkililerine bir teklifimiz daha olacak. Şayet, gelecek yıllarda da, BÜTÇENİZİN FAZLA VERMESİNİ VE BU FAZLA PARALARI NASIL HARCIYACAĞINIZI BİLMEMEKTEN DOLAYI BİR ENDİŞENİZ VARSA, BİZİM MALİYECİLERİMİZİ SİZE YOLLAYALIM. Onlara görev verin, bakın dahi ilk yılında size nasıl iflas bayrağını çektirecek ve bütçe açığıyla boğuşmak mecburiyetinde bırakacaklar!

Yahu, sizde para yedirecek, devletin maliyesini sömürtecek 4-5 yandaş müteahhit bulmak o kadar zor mu! Bizde Allah’a şükür 5 müteahhit şirket var ki, iliklerimize kadar emseler de doymuyorlar. İsterseniz, onları size transfer edelim. Ha, transfer ücreti de almıyoruz, hatta biz üzerlerine para bile vereceğiz!

Almanya’nın başında 2005 yılından beri Angela Merkel adında bir Bayan Başbakan var. Yani 15 yıldan beri Almanya’yı bir Bayan Başbakan yönetmekte. Bu kadın, başbakan olarak 15. Hizmet yılını doldururken, ülkesinin bütçesini 89 milyar fazla verecek duruma getirdi. Bizde ise 18 yıldan beri aynı iktidar ve aynı zihniyet var. Onlar ise Türkiye’yi 123 milyar bütçe açığı verecek duruma düşürdüler!

Kadın diye hor gördükleri Angela Merkel’e bakın, bir de bizimkilere. Merkel, Almanya’nın ekonomisini gerçekten uçurdu. Bizimkiler de uçurdular ama uçurumdan aşağı uçurmuş olacaklar ki, 123 milyar dolar gibi rekor bir bütçe açığıyla karşı karşıya bıraktılar!

Gerçekten, biz ve Almanya birbirimize ne de çok benziyormuşuz, değil mi!!!

TAŞLAMALAR

TÜRKİYE VE ALMANYA

REKOR KIRMIŞLAR BAKIN

KIRILAN REKORLARA

ALDANMAYINIZ SAKIN

TÜRKİYE BÜTÇESİNDE

REKOR AÇIKSA EĞER

ALMANYA BÜTÇESİNDE

REKOR FAZLAYMIŞ MEĞER

ALMANYA’NIN BAŞINDA

15 YILDAN BERİDİR

MERKEL ADLI BAŞBAKAN

BULUNUYOR BELLİDİR

TÜRKİYE’Yİ SORARSAN

17 YILDAN BERİ

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

BU ÜLKENİN LİDERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN