• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

(TÜRKİYE İTTİFAKI) DERKEN!

Reklam
, 0 Yorum

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın (TÜRKİYE İTTİFAKI) söyleminden sonra, Cumhur ittifakında çatırdamalar olduğu öne sürülmektedir.

Gerçeği söylemek gerekirse, (TÜRKİYE İTTİFAKI) millet olarak arzu ettiğimiz bir durumdur. Ne Cumhur ittifakından ne Millet ittifakından bu millete gerçek anlamda yarar gelmez. Çünkü her iki ittifak da ayırımcı bir çizgi izlemektedir. Cumhur ittifakı, millet ittifakına; millet ittifakı, cumhur ittifakına bilenmiş gibi. Oysa böyle durumlara düşülmesinin ne gereği var. Milletçe kardeş olmak birlik ve beraberlik olmak varken, bu ayrılığın-gayrılığın ne anlamı var!

Evet, seçimler yapılır, siyasi partiler seçim süresince birbirine karşı etkili propagandalar geliştirirler. Bu gayet normaldir. Buna kimsenin diyeceği olmaz. Ancak, seçimler olup bittikten sonra, bütün siyasi partilerin ülkenin birlik ve beraberliğine odaklanmaları, el birliği içinde olmaları gerekirken, seçim atmosferindeki gergin havayı sürdürürlerse, bunun zararı bütün ülkeye olur. İktidar partileri, seçim sonrası süreçte siyaseti bir kenara bırakırlarsa, muhalefet partileri de, iktidarı yıpratmak için değil de ülkenin kalkınması için yapılacak çalışmalara destek verirlerse, TÜRKİYE İTTİFAKI kendiliğinden gerçekleşmiş olur.

Genel seçimler geçti gitti, yerel seçimler bitti. İktidarın önünde 4 yıllık seçimsiz uzun bir süreç var. İktidar, bu süreyi, muhalefeti dışlamadan ülkenin kalkınmasına hasrederse ve muhalefet de, ülkenin yararına olacak yasalara destek verirse, bundan daha iyi TÜRKİYE İTTİFAKI mı olur…

Bu bakımdan, bizim hem iktidara, hem de muhalefete samimi bir tavsiyemiz var. Lütfen, ülkenin kalkınması konusunda el birliği içinde olun. Özellikle dış sorunlar konusunda sözün tam anlamıyla kenetlenin milletin sizden istediği budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN