• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

TÜRKİYE’DE YARGILANMALI DA, BUNU  NASIL SAĞLAYACAĞIZ?..

Reklam
, 0 Yorum

İtirafçı ve iftiracı olduğu kesinleşen Reza Zarrab’ın ABD’deki sorgulaması devam etmekte ve ABD’nin bu konudaki tutumuna yönelik haklı tepkilerin kulak bulup-bulmayacağı ise bilinmemektedir. “Müttefik” diye ifade edilen ABD’de ülkemize karşı tezgahlanan kumpasa karşı sert ifadelerle gösterilen tepkiler Zarrab öttükçe daha da büyüyor. Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan; “Türkiye’de suç işleyenleri ve suç işlemiş siyasetçileri Türk yargısı yargılamalı…” derken, Türk Kadınının seçme ve seçilme hakkına kavuşmasının 83. Yıldönümü nedeni ile Ankara Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğu da, Zarrab davasının Amerika’da görüşülmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek Başbakan Binali Yıldırım’a yaptığı çağrıda; “Sayın Binali Yıldırım’a samimi bir çağrı yapıyorum. Madem ki savcılık soruşturma açtı, gel parlamentoyu harekete geçirelim. Bizim ülkemizde demokrasi olduğunu, rüşvet alanın ,yiyenin de suçlandığını ve mahkum edildiğini bütün dünyaya ilan edelim… Gelin dosyayı yeniden açalım, Soruşturma Komisyonu kuralım. Bu olayı Amerikan yargısı değil, biz çözelim. Biz kendi pisliğimizi kendimiz temizleyelim…” ifadelerini kullandığı medya haberlerinde gözlemlendi.

ABD’nin yıllardır ülkemize olan müttefikliğini tek taraflı olarak değerlendirdiği, son iki yıl içinde çok net şekilde gün ışığına kavuşmuş bulunuyor. Suriye’de DEAŞ dışındaki diğer terör gruplarına silah ve mühimmat desteği yapılmaması çağrımıza kulak tıkayan bu ülke, 15 Temmuz alçak darbe girişiminin ele başı olan şarlatanın ülkemize iadesi talebimizi de önemsememeyi sürdürüyor. İyi de, tüm ısrarlarımıza rağmen YPG’ye silah desteği veren ve Fethullah denen şarlatanı iade etmeyen ABD, Zarrab’ın Türkiye’de yargılanması gerektiği şeklindeki görüş için nasıl ikna edilecek?..  Bir zamanlar adeta göklere çıkarılan kişiliksiz Zarrab’ın Türkiye’de yargılanmasının ABD’den talep edilmesi durumunda bu ülkenin yönetimi nasıl bir tepki verecek? Sanırım bu nokta göz önünde bulundurulmuyor. Öyle ya;  bu kişiliksizin Türkiye’de yargılanmasını talep edeceğiz de ABD’li yetkililer, bizlere “Hayhay mı” diyecekler?..

Siirt’li hemşerilerimin de duygularına tercüman olarak ülkemize bir kumpas kurmayı hedeflediğine muhakkak gözüyle bakılan ABD yönetimini  şiddetle kınıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN