• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

UÇUŞLAR YOĞUNLAŞIRKEN

Reklam
, 0 Yorum

Yaz mevsimi, ulaşımın yoğunlaştığı bir mevsim olduğundan gerek havaalanlarında, gerekse otobüs terminallerinde izdiham yaşanmaktadır. İlgililerimizin girişimleriyle havaalanımızdan büyük uçakların da sefer yapmasına imkan tanıyacak çalışmaların tamamlanmasından sonra dönüşümlü olarak başlatılan Siirt-İstanbul uçak seferleri devam ediyor ve bu uçuşların sadece Pazartesi, Çarşamba ile Cumartesi günlerini kapsaması nedeniyle, birçok hemşerimiz acil durumlarda yine Batman ve Diyarbakır havaalanlarını kullanmak mecburiyetinde kalıyorlar.

İstanbul’un yanı sıra Siirt-Ankara için de dönüşümlü sefer düzenlenmesi beklentisinin gerçekleşmesine yönelik yapılan çalışmaların muhtemelen Ağustos ayında olumlu sonuç verebileceği açıklamaların anımsayan hemşerilerimiz; “Sayın ilgililerin bu beklentiye yönelik gayret göstermelerinden derin memnuniyet duyuyoruz.. İlimizde hem İstanbul, hem de Ankara için günlük seferler düzenlense bile yeterli yolcu potansiyeli vardır ve havaalanımızın yeniden açılarak dönüşümlü Siirt-İstanbul seferlerinin başlatıldığı tarihten itibaren Diyarbakır ile Batman havaalanından uçan Siirtlilerin sayısına yönelik bir tespit yapılırsa, bu görüşümüzün gerçeği yansıttığı anlaşılacaktır… Yolcu potansiyelimiz mükemmel olduğu halde büyük uçakların da kalkıp/inebileceği bir konuma taşındığı belirtilen havaalanımızdan niçin sadece üç günlüğüne dönüşümlü olarak Siirt-İstanbul seferleri icra ediliyor doğrusu bir anlam veremiyoruz. Zihinlerimizde oluşan acabaları gidermek, Ankara’ya da direkt uçuşlar sağlamaya çalışan ilgililerimiz değil, bu konuda karar vermekte olan Ankara’daki yetkililerdir. Havaalanımızdan büyük uçakların sefer düzenleyebilmeleri için küçümsenmeyecek bir harcama yapılması sonrasında, seferlerin sadece Siirt-İstanbul ile üç günlüğüne sınırlı tutulması, ister istemez zihinlerde soru işaretlerine yol açmaktadır. Sayın ilgililerimiz Ankara’daki yetkilileri ziyaret ettiklerinde bu düşüncelerimizi de iletsinler..” diyorlar.

Bugünlerde Ankara ve İstanbul’a gitmek durumunda kalan çoğu hemşerimiz, Diyarbakır veya Batman Havaalanlarından uçmak mecburiyetinde kaldıklarını ileterek beklentiye tekrar dikkat çekmemiz temennisinde bulunduklarından, sayın ilgililerimize ileterek beklenti üzerinde ısrarla durmalarını diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN