• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

ULAŞIM AĞLARIMIZ

Reklam
, 1 Yorum

Ekonomik alanda karşı karşıya bulunduğumuz sıkıntılı süreç nedeniyle bu yıl yatırımların düşük düzeyde kalacağı endişesi taşınıyor. Bizim Siirt olarak devlet yatırımları bağlamında en önemli beklentimiz ulaşımla ilgili olanıdır. İlimizi kısmen de olsa çıkmaz sokak konumundan çıkaracak ulaşım ağlarımızdan biri Siirt-Eruh yoludur ve 32 yıldır yapımı devam eden bu yolun içinde bulunduğumuz yıl tamamlanabilmesi için yılı içindeki ödeneğinin yeterli olması gerekiyor. Keza bir diğer ulaşım yolumuz da Siirt-Pervari-Van-Çatak yolu güzergahıdır ve yıllardır bu ulaşım ağına gönderilen ödeneğin, devede kulak olduğu belirtildiğinden bu ulaşım ağının akıbetini de merak ediyoruz.

Bir başka ulaşım ağımız ise, bölünmüş yolların ele alındığı ilk dönemden başlamak üzere ele alınan Siirt-Kurtalan yoludur ki, o dönemde yapımlarına karar verilen ve mesafe olarak bu yolumuzdan kat-kat fazla olan bölünmüş yollar bitirildiği halde, yolumuzun tamamlanmamış olması, bizleri üzdüğü kadar düşündürmektedir. Halkımız Siirt-Kurtalan bölünmüş yolunun içinde bulunduğumuz yıl mutlaka tamamlanması gerektiği görüşünü paylaşıyor.

İlimiz genelinde yürütülen yatırımların izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik düzenlenmekte olan İl Koordinasyon Kurulu’nun ikinci dönem toplantısı yarın yapılacak. Üniversite Rektörü, Belediye Başkanları, İlçe Kaymakamları, yatırımcı kuruluşların İl ve Bölge Müdürlerinin katılacakları toplantıda devam eden yatırımlarla ilgili bilgilendirme yanı sıra, yatırımların aksayan yönleri varsa ele alınacak.

Sanırım toplantıda; sözünü ettiğim ve Siirt’imizi kısmen de olsa çıkmaz sokak konumundan çıkaracak olan önemli ulaşım ağlarımıza yönelik açıklamalara da yer verilecek. Ekonomik alanda yaşanan sıkıntılı süreçten geçerken, Siirt ve benzeri geri kalmış illerin ödeneklerinde bir azaltmaya gidilmemesi gerektiği görüşünün sayın ilgililerce dikkate alınmasının isabetli olacağını vurguluyor ve bu görüşün ilimiz yetkililerince gerekli makamlara iletilmesini temenni ediyorum.

1 yorum “ULAŞIM AĞLARIMIZ”

  1. Hocam iyi akşamlar,
    Ben inşaat mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Ve bir proje ödevi verildi. Bu proje ödevi ise fıstık için siirtte bir soğuk hava deposu kurup buradaki ürünü abdye ihraç edicez. Soğuk hava deposunu siirtin neresinde kurmamız gerek ve siirtten abdye ihraç edeceğimiz fıstığı abdye deniz yolu ile göndermekten başka bir alternatif olmadığı için siirt merkezden mersin limanına yol güzergahı nasıl olmalıdır. Ve siirtin diğer ilçeleri ile merkezi arasındaki ulaşım nasıldır.( çünkü siirtin her yerinde üretilen fıstığı siirt merkezdeki depodan ihraç edicez. Bu sebepten siirt merkezde depo kurma fikri sizce doğru mudur?)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN