• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

UMUT KUYRUĞU

Reklam
, 0 Yorum

Önümüzdeki Pazar günü hayırlısı ile 2017 yılına veda ederek 2018 yılına merhaba diyeceğiz ve İçişleri Bakanlığımız, 81 ilimizin Emniyet Müdürlüklerine gönderdiği genelgelerde, alınması gereken önlemlere dikkat çekti.

Bir yılı geride bırakırken 1 yıl daha yaşlanacak olunsa bile devam edecek olan hayattan umulanı bulabilmek için gayret gösterileceğine ve gerçek dünyası kararan insanlarımızın yaşamlarını sürdürebilmek için “Umut Dünyası” sözcüğüne sığınacaklarına, başkaları gibi muhakkak gözüyle bakıyorum. Yılbaşı nedeniyle Milli Piyango İdaresinin özel çekilişinde bu yılki en yüksek ikramiye 61 milyon TL olarak belirlenirken, 1 adet 10, 1 adet 5, bir adet 2 milyon TL ve 1 adet 500 bin TL ile yüksek ikramiyelere de  yer verilmiştir. İşte, vatandaşlarımız bu ikramiyelerden edinmek için milli piyango bileti alıyorlar. Bazı TV kanallarında yansıtılan görüntülü haberlere göre, satışa sunulan milli piyango biletlerinin tamamına yakını satılmış olup, Perşembe gününe kadar tümünün elden çıkması bekleniyor. İstanbul’da bilet satışının yapıldığı yerlerde oluşan kuyrukların görüntülerini izlerken aklıma “Umut Dünyası” deyimi geldiğinden kuyrukları umut kuyruğu olarak niteledim ve yaşamı sürdürme açısından hayallerin gerçekleşmesi beklentisinden birinin, yılbaşı özel milli piyango çekilişi olduğuna hükmettim.

Çok sayıda milli piyango bileti alanlar, şüphesiz maddi açıdan  muktedir olanlardır ve onların dışında birçok vatandaşımız ise gerçek dünyası karardığından ekmek parasından tasarruf edenlerdir. Yılbaşı gecesi milli piyango çekilişini büyük bir heyecanla takip etmeye çalışacak olanlar, umutsuzluk içinde çırpınanlardır sanırım. Milli Piyango İdaresinin yılbaşı özel çekilişinde ikramiyeler doğal olarak biletlerin en çok satıldığı yerlere çıkacaktır ama büyük ikramiyelerin şans eseri başka yerlere isabet etmesi de ihtimal dahilindedir.

Büyüklerimden edindiğim bilgiye göre, yıllar önce büyük ikramiyelerden biri ilimizin Eruh ilçesinde Ziraat Bankasından satın alınan bir bilete isabet etmişti. O tarihlerde satılmayan biletler Ziraat Bankalarının şubelerine teslim edilirdi ve büyük ikramiye oradaki Ziraat Bankası şubesince satılan bilete isabet ettiğinde, iki ortak arasında münazaa yaşanmış ve bilet hamiline ait olduğundan bilet hamili diğer ortağını bertaraf etmek istemişse de araya girenlerin sağladıkları uzlaşma ile mağdurun mağduriyeti giderilmişti. Bunu dile getirmemin nedeni, büyük ikramiyenin çok az bilet satılan bir yere bile çıkması şansının bulunmasıdır.

Bakalım önümüzdeki Pazar günü gecesi, bilet kuyruğuna girenlerden kimler sevinecek. Gönül ister ki, büyük ikramiye Siirt’e çıkar ve münazaalı bir durum olsa da olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN