• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ÜNİVERSİTELER AKREP YUVASI İSE!!!

Reklam
, 0 Yorum

Gelin de takkeleri, zavyeleri, medreseleri kapatan Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü rahmet ve minnetle anmayın.

İsmailağa tarikatına bağlı bir medrese hocası buyurmuş ki, “Çocuklarınızı zinhar üniversitelere yollamayın. Üniversiteler akrep, hatta yılan yuvalarıdır. Medreselere gönderin ki ilim öğrensinler!

Yusuf Demirtaş adındaki bu ZAT-I MUHTEREMİN(!) konuşmasını kendi ağzından televizyonlardan izledik. Yani çocuklarımızı üniversiteye göndermeyip medreseye gönderecekmişiz, gidip bir hocaya teslim edecekmişiz, şeriat, fıkıh ve hadis öğreneceklermiş, hoca da çocuklarımızı kafasına göre eğitecek, şekillendirecek ve yönlendirecekmiş! Gerçekten ibret alınacak sözler bunlar!

Yahu, bugüne kadar Medreselerden icazet alan hangi talebenin bir icat yaptığına şahit oldunuz. Hiçbir medrese mezunu gencin, hatta ALLAME olarak ünlendirilen hocalarının bir icatları var mı! Hadi, diyelim ki medresede okutulan bazı bilgilere ihtiyaç var! Kişi, dininin gereklerini bu sayede öğrenmiş olsun. Peki, Peygamber Efendimiz Hazret-i MUHAMMED’İN (O’na, al ve ashabına salat ve selâm olsun) (Önce beden ilmi, sonra din ilmi) hâdis-i şeriflerini nasıl yorumlayacağız!

Tıbbı, fiziği, matematiği, geometriyi, kimyayı, hendeseyi, astronomiyi, felsefeyi ve diğer ilim dallarını bilmeyen bir toplum, fıkıh bilmiş, hadis bilmiş ne yazar!

YÜCE ALLAH’ın kitabında mealen:

“Akıl ve vicdan sahipleri, kıyamda, namaz kılarken, yürürken, meclislerde otururken, yanları üzerinde yataklarında yatarken, Allah’ı zikredenler, ibadet edenler, Allah’ın, dinini, şeriatını anlatanlardır, göklerin ve yerin yaratılması konusunda düşünenler, inceleme yapanlardır.” buyruğunda olduğu gibi “göklerin ve yerin yaratılması konusunda düşünenler, inceleme yapanlardır” emrini nereye koyacağız. Sadece fıkıh okumakla, sarf ve nahiv bilmekle ilahi sırları nasıl çözeceğiz!

“Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur” deyiminde olduğu gibi, ilim tahsili adı altında gençleri dar bir kalıbın içine sıkıştırırsak işte bugün olduğu gibi geri kalmağa devam ederiz. Hem, medreselerin yerlerini artık İlahiyat Fakülteleri almıştır. Onlar da Üniversitenin birer üniteleridirler. Yoksa onlar da mı birer AKREP YUVALARIDIR!

Kıymetli medrese Hocalarımız! Lütfen saçmalamayın, saçmalayıp, Müslümanların dinden çıkmasına sebep olmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN