• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

UZUN YILLAR BOYUNCA, ÇÖZÜM ÜRETİLEMEYEN OLUMSUZLUKLAR

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizdeki bazı önemli olumsuzlukların uzun yıllar boyunca giderilemediği gerçeğiyle karşı karşıyayız. 35 yılı aşkın zamandır insanlık dışı teröre karşı verilen mücadele söz konusu olumsuzlukların en önemlisidir ve son yıllarda bu vahşete yönelik mücadele, daha bir kararlılıkla sürdürülmektedir. Bir diğer önemli olumsuzluk; milyonlarca insanımız gücünün atıl durumda kalarak ekonomimize yansımamasıdır. Yıllar önce insanlarımıza ekmek kapısı aralayan tesislere vücut buldurularak bu tesislerden ekonomik kazanç sağlanırken, sonraki yıllarda siyasi arpalıklara dönüştürüldükleri için devletimizin sırtında kambur olmuş ve birkaç kuruşa satılarak elden çıkarılmış oldular. Milyonlarca insanımızın ne yaptıkları, nasıl geçindikleri; üzerinde durulması gereken çok önemli bir olumsuzluk olarak devam etmekte ve geldiğimiz noktalarda aşılmasının hayli güç olacağı düşüncesi yüreklerimizin kanamasına yol açmaktadır.

Refah konusunda halkımızı en çok ilgilendiren olumsuzluktan biri de yıllardır enflasyonla yapıldığı ifade edilen mücadelenin, beklenen sonucu vermekten uzak kalmasıdır. Aylardır tırmanışa geçen enflasyonun Ekim ayı itibariyle zirve yaptığını Türkiye İstatistik Kurumunun verilerinden öğrenen vatandaşlar; “Enflasyon canavarı, etkisiz hale gerileceği açıklamalarına rağmen durdurulamıyor ve bu konuda dile getirilen iyimser ifadelere, artık güven duymak mümkün değildir. Başka ülkelerde enflasyon oranı oldukça düşüktür ve oralarda halkın refah düzeyi haliyle daha yüksek oranda gerçekleşmektedir. Bizlerde ise yıllardır enflasyona yönelik verilmekte olduğu belirtilen mücadeleden olumlu sonuç alınamıyor ve bu yüzden paramız yabancı paralara karşı erimekte, pula dönüşmektedir. Paramızdan 6 sıfır silinmiş olmasına rağmen o andan itibaren de değerini koruyamadığımız gerçeği gün ışığındadır  ve Türkiye İstatistik Kurumunun Ekim ayına ilişkin enflasyon açıklaması, bu canavara yönelik verilen mücadelenin gerçekçi olmadığını gözler önüne serdiğinden karamsarlığımız daha da büyüdü…” sözleriyle tepki göstermektedirler.

%25’e ulaşan enflasyon ve %46’yı aşan üretici enflasyonu için makul görülecek bir gerekçe göstermek imkansızdır. Enflasyon canavarının azması, maalesef halkımızın refahsızlığını daha da büyütmüştür ve önemli konuda çekilen sıkıntıyı eşit ölçülerde göğüsleyecek önlemlerin alınmaması, milyonlarca insanımızın tepkisini doruğa tırmandırmıştır. Yazık!.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN