• Dolar Alış 7.7763TL
  • Dolar Satış 7.7453TL
  • Euro Alış 9.0566TL
  • Euro Satış 9.0205TL
Reklam
Reklam

VALİ ALİ FUAT ATİK; BASIN KURULUŞLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Reklam
, 0 Yorum

VALİ ALİ FUAT ATİK; KURUMLAR ARASINDA TAM UYUM VAR…

Vali Ali Fuat Atik,  Siirt’te kurumlar arasında ve özellikle Emniyet ve Jandarma teşkilatları arasında tam bir uyum sağlandığını belirtti. Vali Atik ve Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Polis evinde basınla bir sohbet toplantısı düzenlerken, sohbet toplantısında gündemdeki konular ele alındı. Basınla bir araya gelerek memleketin sorunlarını görüşmek istediğini ve sağduyulu davranışları nedeniyle basın mensuplarına teşekkür ettiğini belirten Vali Atik, daha sonra yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Vali Atik, terör operasyonlarının büyük bir başarı ile devam ettiğini belirterek Emniyet ve Jandarma teşkilatlarına teşekkür ederek “Bütün kurumlarımız arasında tam bir uyum ve işbirliği mevcut . Terör operasyonları büyük bir başarı ile sürdürülüyor ve bu konuda Emniyet ve Jandarma teşkilatları tam bir uyum içerisinde çalışıyorlar, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen kitap fuarının bu yılda düzenlenmesi konusunda çalışmaların devam ettiğini ve kamuoyunun beklentileri doğrultusunda bu fuarı gerçekleştirmeye çalışacaklarını belirten Vali Ali Fuat Atik, Eruh’taki petrol arama çalışmalarına da değinerek ilgili firmanın arama çalışmalarına devam ettiğini ve 6.’cı kuyunun da açılacağını belirtti. Burada çıkan petrolün çok kaliteli olduğuna değinen Vali Atik, ilgili firmanın bu çalışmaları nedeniyle devlet bütçesine  125 bin dolarlık bir katkısının olduğunu söyledi.

Billoris kaplıcasının kurtarılması çalışmalarının da devam ettiğini belirten Vali Atik, sondaj çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, sondaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından boru döşeme çalışmalarının başlayacağını belirtti.

Havaalanı konusundaki çalışmalara değinen Vali Atik , burada  Valiliğin yapımını üstlendiği çalışmaların tamamlandığını ve geriye Devlet Hava Meydanları İşletmesinin yapacağı işlerin kaldığını belirterek, “Bizim Valilik olarak  yapımını üstlendiğimiz çalışmalar tamamlandı ve Devlet Hava Meydanlarının yapacağı işler kaldı. Aldığımız bilgilere göre Kalkınma Bakanlığından gerekli ödenek sağlanmış ve iş ihlale aşamasına gelmiş. Şubat ayına kadar uçakların inebileceğini tahmin ediyoruz. Böylelikle de bu işi tamamen çözmüş oluyoruz. Yurt içinde uçuş yapan her türlü uçak havaalanımıza inebilecek” dedi.

Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplarda Medine Caddesi üzerindeki arazi inşaat anlaşmazlığında konunun idari yargıya taşındığını ve alınacak karara göre çalışmaların yürütüleceğini belirtti.

Atıl durumdaki iş hanlarının da durumuna değinen Taşkın, eski Emlak binasının yıktırılarak Güres Caddesinin rahatlatılmasının planlandığını ve bununla ilgili çalışmaların da devam ettiğini söyledi. Sebze hali ile eski Devlet Hastanesi arazisinin trampa edilmesi için Vakıflar Genel Müdürlüğü ile görüşmelerin devam ettiğini, anlaşma sağlanması halinde ise mevcut sebze hali arazisi üzerinde TOKİ’nin modern binalar inşaat ederek Algül ve Doğan Mahallerinde bir anlamda kentsel dönüşümü başlatabileceğini söyledi.

Eski Otogar binası üzerinde kadınlara hizmet verecek bir merkezin inşa edileceğini belirten Taşkın, Karayollarının il merkezinde Ford Servisinden Tillo yoluna kadar olan 8 km.’lik  yolun asfaltlanması işini ihale ettiğini ve bu asfaltın tamamlanmasının ardından, yolda en ufak bir delik bile açılmasına izin vermeyeceklerini  de sözlerine ekledi.

Vali Atik ve Belediye Başkan Vekili Taşkın daha sonra bağların korunması ve göreve gitmeyen kamu personellerinin durumu dahil birçok konuda kendilerine yöneltilen soruyu cevaplandırdılar.

Toplantıya İl Emniyet Müdür Vekili Saruhan Kızılay ile İl Jandarma Komutan Vekili Albay Uğur Özmen ve ile Siirt Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Uras’ta katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN