• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

VALİ ALİ FUAT ATİK, SEÇİM BÖLGE GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI

Reklam
, 0 Yorum

Vali Ali Fuat Atik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında Mardin’de gerçekleşen ‘Bölge Güvenlik Toplantısına’ katıldı.

Vali Ali Fuat Atik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında 13 ilin Vali, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanlarının katılımıyla Mardin’de gerçekleştirilen “Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na” katıldı.

Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmasında; “Yapılan bu toplantılarda seçimin her anlamdaki güvenliğini ve sağlıklı bir seçim ortamı oluşturmak için alacakları tedbirleri gözden geçirdiklerini, bunların içinde miting ve propaganda güvenliği, seçim sandığı ve oy kullanılacak mekânların ve sayım güvenliği, sonuçların açıklanmasından sonra oluşabilecek herhangi bir taşkınlığa meydan vermemek için alacakları güvenlik önlemlerinin bulunduğunu aktardı. Ayrıca kampanya ve oy verme günü çeşitli mecralardan yayılmak istenebilecek ve toplumda infiale sebep olabilecek maksatlı yayın ve paylaşımlara karşı da önlemleri, yine bu toplantılarda tartışıyor olacaklarını” ifade etti.

Bakan Soylu, tek ve temel hedeflerinin hem kampanya süreçlerinin güvenliğini hem de seçmen iradesinin sandığa sağlıklı ve özgürce yansımasını temin edebilmek olduğunu, bunun için il özelinde dikkat etmeleri gereken konuları, fiziki, teknik ve beşeri kapasiteyi, varsa bu noktadaki eksiklikleri istişare etmeye ve bunları gidermeye çalışacaklarını belirtti.

Bakan Soylu, Devlet olarak sorumluluklarının her vatandaşımızın oyunu özgürce, tehdit ve baskıdan uzak bir şekilde kullanabilmesini temin etmek olduğunu, sandık güvenliğini hiçbir noktada zaafiyete uğratmayacaklarını ve bu konuda kararlı olduklarını ifade etti.

Toplantıya Bakan Soylu’nun yanı sıra, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren ve Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa, Tunceli il Valilileri, Bölge Jandarma Komutanları, İl Jandarma Komutanları ve İl Emniyet Müdürleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN