• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

VALİ ALİ FUAT ATİK’TEN  12 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA İLİK BAĞIŞINDA BULUNAN UZMAN ÇAVUŞA ÖDÜL

Reklam
, 0 Yorum

Siirt’te ilik bağışıyla 12 yaşındaki bir çocuğun hayata tutunmasını sağlayan Jandarma Uzman Çavuş Rahim Okan ödüllendirildi.

İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Ali Fuat Atik, yaklaşık 2 ay önce lösemi hastası kız çocuğuna kemik iliği bağışında bulunan Okan ile bir süre görüşürken, “Bu davranışından dolayı kutluyorum. Aldığın dua sana yeter” dedi.

Evli ve 3 çocuk babası olan 47 yaşındaki Rahim Okan, bir hastanın hayata tutunmasını sağlamanın tarif edilemeyecek güzellikte bir duygu olduğunu belirtti.

Yaklaşık 2 yıl önce Türk Kızılay’ına kan verdiğini dile getiren Okan, “8-9 ay önce de kanımın ilik nakli bekleyen 12 yaşında lösemili bir kız çocuğa uyduğunu söylediler” dedi.

Kendisini ilik nakli için aradıklarında tereddütsüz kabul ettiğini belirten Okan, eşi ve yakınlarının da kendisini bu düşüncesinde desteklediğini söyledi.

Okan, sağlıklı vatandaşları bağış yapmaya davet ederek, “Hiçbir riski ve ağrısı yok. Ne kadar çok kan bağışı ve kan örneği olursa, nakil bekleyen hastaların şansı o kadar çok artar” diye konuştu.

Vali Ali Fuat Atik, Okan’ı, duyarlı davranışı nedeniyle başarı belgesi ve saat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ise takdir belgesiyle ödüllendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN