• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

Vali Atik; “İlimizin Kalkınma Lokomotifi Tarım ve Hayvancılıktır”

Reklam
, 0 Yorum

Vali Ali Fuat Atik, Siirt’in sosyo-ekonomik kalkınmasında tarım ve hayvancılık alanında yapılan yatırım ve projelerin önemli bir yer tuttuğunu belitti.

ÇİFTÇİLERİMİZE 21 MİLYON 258 BİN TL DESTEKLEME YAPILDI: Vali Atik, ilimizin sahip olduğu tarım potansiyelini ekonomiye kazandırmak için valilik olarak üreticilere ve çiftçilere büyük destekler sağlandığını ifade ederek,Siirt il genelinde 2018 yılı bitkisel ve hayvancılık desteklemeleri devam ediyor.  Bu kapsamda 9 milyon 300 bin TL mazot-gübre, 2 milyon 780 bin TL. hayvancılık desteklemesi,  7 milyon 740 bin TL fark ödemeleri, 1 milyon 438 bin TL. yem bitkileri desteklemesi, 2 milyon 780 bin TL. olmak üzere 2018 yılında 21 milyon 258 bin TL. bitkisel ve hayvancılık desteklemesi yapılmıştır” dedi. Desteklemelerin dönemsel halde devam edeceğini kaydeden Vali Atik,  yıl sonuna kadar 40 milyon TL. civarında bitkisel ve hayvancılık desteklemesin yapılacağını belirtti.

GAP İDARESİ BAŞKANLIĞINA 2 MİLYON 500 BİN DEĞERİNDE 9 PROJE SUNULDU: Vali Atik, tarım şehri Siirt’te GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (GAP) İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzce, 2 milyon 500 bin TL. değerinde 9 projenin gönderildiğini ifade ederek, arıcılık faaliyetleri için (4),  Siirt fıstığı üretiminin yaygınlaştırılmasının arttırılması için (3), Meyvecilik için de (2) olmak üzere toplamda  (9) proje GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunuldu ve projelerin onaylanması için çalışmaların devam ettiğini belirterek sözlerini noktaladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN