• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

VALİ ATİK, KURTALAN VE BAYKAN İLÇELERİMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Reklam
, 0 Yorum

Vali Ali Fuat Atik, Kurtalan ve Baykan ilçelerimizde bir dizi temas ve incelemelerde bulundu.

İlk olarak Kurtalan ilçemizi ziyaret eden Vali Atik’i, İlçe Kaymakamı İhsan Emre Aydın, Belediye Başkanı Nevzat Karatay ve kurum amirleri karşıladı.

Kurtalan Kaymakamı Aydın’dan ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Atik, daha sonra Öğretmenevi Konferans salonunda mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelirken, muhtarlara tek-tek söz vererek sorun ve taleplerini dinledi ve yetkililere not aldırdı.

KÖYDES projeleri kapsamında köylerin altyapı ve ulaşım sorunlarının bütçe imkânları dâhilinde çözüme kavuşturulacağını belirten Vali Atik, 31 Mart mahalli idareler seçimlerinin de hiçbir baskı ve yönlendirmeye mahal vermeden huzur ve güven içerisinde yapılması için her türlü güvenlik önleminin alındığını hatırlattı.

Vali Atik, elli kanlı terör örgütünün bazı yerleşim birimlerinde vatandaşlarımızın özgür iradelerini tehdit ve şantajla baskı kurmak eyleminde oldukları yönünde bilgi aldıklarını ve buna asla müsaade edilmeyeceğini vurguladı.

Vali Atik, hedeflerinin seçimlerin huzur ve güven ikliminde yapılması sağlamak olduğunu ifade ederek, “Bizim için asıl olan halkımızın huzurudur.  Bunu istismar etmeye çalışanlara kesinlikle müsaade edilmeyecek, gereği yapılacaktır” diye konuştu.

Vali Atik daha sonra Kütüphaneler haftası dolayısıyla İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret etti.

Kütüphanede incelemelerde bulunan Vali Atik, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, kendilerine kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Vali Atik’e Kurtalan ilçe ziyaretinde; İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ve İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay eşlik etti. Kurtalan ilçesinde incelemelerini tamamlayan Vali Atik buradan Baykan ilçemize geçti.

Baykan Kaymakamı Mehmet Tunç’tan bilgi alan Vali Atik, daha sonra Mahalle ve Köy Muhtarlarına hitap etti.

Vali Atik, daha sonra ilçede yapımı devam eden Toplum Sağlığı Merkezi ve Lojman inşaatlarını yerinde denetleyerek, inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

ŞEHİT AİLESİNİ KONUTUNDA ZİYARET ETTİ

Vali Atik, 1992 yılında Baykan Kasımlı Köyünde bölücü terör örgütü tarafından yapılan hain saldırıda şehit olan Adbdusselam Karaçay’ın ailesini konutunda ziyaret etti.

Şehidin kardeşi ve çocuklarıyla bir süre görüşen Vali Atik, sorun ve taleplerini dinledi.

Devletin tüm gücüyle şehit yakınları ve kahraman gazilerin yanında olduğunu ifade eden Vali Atik, “Devlet olarak, şehit yakınlarına ve kahraman gazilerimize kutsal bir emanet gibi sahip çıkmalıyız. Onların geride bıraktıkları aileleri de, şehitlerimizin milletimize bıraktığı emanettir. Devletimiz şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da her zaman sizlerin maddi manevi yanındadır” diye konuştu.

Şehit yakınları da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu tür ziyaretlerin kendileri için çok anlamlı ve değerli olduğunu belirttiler ve teşekkür ettiler.

Vali Atik’e Baykan ilçe ziyaretinde; Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay ve Baykan Kaymakamı Mehmet Tunç eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN