• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

VALİ ATİK, PERVARİ VE ŞİRVAN İLÇELERİNDE KÖY MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Reklam
, 0 Yorum

Vali Ali Fuat Atik, Pervari ve Şirvan ilçelerinde incelemelerde bulunarak, mahalle ve köy Muhtarları ile bir araya geldi.

İlk olarak Pervari ilçesini ziyaret eden Vali Atik, İlçe Kaymakamı Musa Aydemir, Belediye Başkanı Tayyar Özcan, kurum amirleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Pervari Kaymakamı Aydemir’den ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Atik daha sonra Öğretmenevi Konferans salonunda mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarlara söz veren Vali Atik, sorun, talep ve önerilerini dinledi.

Mahalle ve Köy Muhtarlarına hitap eden Vali Atik, ‘Muhtarların, devlet ve vatandaş arasında en çok önemli köprü vazifesi gördüğünü’ söyledi.

Vatandaşlarımızın sorun ve taleplerin çözümünde, muhtarların ve kamu kurumlarının işbirliği içinde hareket etmesinin önemine değinen Vali Atik, 31 Mart Mahalli idareler seçimlerinin de hiçbir baskı ve yönlendirmeye mahal vermeden huzur ve güven içerisinde yapılması için her türlü güvenlik önleminin alındığını hatırlattı.

Siirt il genelinde sağlan huzur iklimini ve kardeşliğimizi tehdit eden her türlü terörist faaliyet karşı mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edildiğini ifade eden Vali Atik, “Elli kanlı terör örgütünün bazı yerleşim birimlerinde vatandaşlarımızın özgür iradelerini tehdit ve şantajla baskı kurmak eyleminde oldukları yönünde bilgi aldıklarını ve buna asla müsaade edilmeyeceğini vurgulayarak”, hedeflerinin seçimlerin huzur ve güven ikliminde yapılması sağlamak olduğunu belirtti.

Daha sonra Pervari Çarşı Camiinde vatandaşlarla birlikte Cuma Namazı kılan Vali Atik, Cami çıkışında vatandaşlarla sohbet etti. Pervari ilçesinde incelemelerini tamamlayan Vali Atik buradan Şirvan ilçesine geçti.

Şirvan Kaymakamı Memiş İnan’dan bilgi alan Vali Atik, daha sonra Mahalle ve Köy Muhtarlarına hitap etti.

Vali Atik’in ilçe ziyaret programlarına; Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay da eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN