• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

Vali Atik, Siirt Halkını ‘Siirt Hamsi Festivaline Davet Etti

Reklam
, 0 Yorum

Vali Ali Fuat Atik, İçişleri Bakanlığınca yürütülen ‘Kardeş Şehirler Projesi’ kapsamında Trabzon ve Siirt’in kardeş şehir olmasının ardından tüm Siirt halkını 21 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek olan ‘Siirt Hamsi Festivali’ne davet etti.

Vali Atik, Siirt ve Trabzon illeri arasında kurulan gönül köprüleri ve kardeşlik bağının pekiştirilmesi amacıyla gerçekleştirilecek olan Hamsi Festivalinde, 20 ton hamsi balığının vatandaşlara ikram edileceğini belirtti.

Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşanacağını ifade eden Vali Atik, festival kapsamında; Trabzon ve Siirt’e özgü halk dansları gösterileriyle yöresel stantların açılacağını, konserler verileceğini, Siirt’in tarihi ve kültürel mekanlarının gezileceğini ifade etti.

Vali Atik, Siirt Belediyesi ve Trabzon-Ortahisar İlçe Belediye Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan festivale, Trabzon ilimizden içinde gazetecilerin, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de yer aldığı 150 kişilik bir ekibin ilimizde misafir edileceğini, ayrıca komşu illerden de katılımın sağlanacağını söyledi. Hamsi Festivalinin 21 Kasım Çarşamba günü, ‘15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılacağını kaydeden Vali Atik, tüm Siirt halkını kardeşlik şölenine davet etti.

Siirt’in sahip olduğu tüm değerlerin tanıtılması gerektiğine vurgu yapan Vali Atik, doğa, inanç ve kültür şehri Siirt’in, hoşgörü ve huzur ikliminin egemen kılınmasında bu tür kardeşlik projelerine her zaman destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN