• Dolar Alış 8.0550TL
  • Dolar Satış 8.0228TL
  • Euro Alış 9.5238TL
  • Euro Satış 9.4857TL
Reklam
Reklam

Vali Atik’in Baba Evi

Reklam
, 0 Yorum

Hayattaki en kutsal yerin baba ocağı olduğunu hatırlatarak, yıllardır hemen-hemen Siirt halkının tamamının dilinde eleştiri maiyetinde olan Siirt’i tanıtım mevzuu, sanırım Trabzon-Siirt kardeşliği konusunda eleştiri almaz.

Valimiz sayın Ali Fuat Atik, bu konuya son noktayı koydu gibi. Siirt’imizi Siirt’te tanıtarak ; “Siirt öyle değil, böyle tanıtılır” dercesine, takdire şayan bir organizasyon içerisinde 15 Temmuz Demokrasi meydanında halkımızın moralini yerine getirdiği ve halkları bütünleştirerek bir köprü oluşturduğu için kendisine minnettarız.

Evet, bundan böyle kendi hemşerilerimiz, sayın valimizin baba evi olarak gördüğü ve kutsadığı ilimizi bu organizasyondan dersler çıkararak burada tanıtacaklar mı? Yoksa kendi menfaatleri uğruna bugüne kadar olduğu gibi mi devam edecekler? Belki de ilk defa Trabzon’dan Siirt’e gelen vatandaşlarımız, bu organizasyon sayesinde Siirt’i tanıtacak ve oradaki halkın buraya gelmesini sağlayacak, buradaki halk ise Trabzon’u tanıyarak her türlü ticari ve insanı boyutu sağlayacaktır. Tanıtım konusunda sayın valimizden iyi bir ders çıkarmamız gerekecektir. Belki 3 ay belki de 1 yıl sonra sayın valimiz gider ama, biz buradayız ve kalıcıyız. kendisi Siirt’i düşünürken, çabalarken biz bunu neden yapamıyoruz. Bakın, gördüğümüz üzere insanlar Siirt’e getirilebiliyormuş ve Siirt’imiz Siirt’te tanıtılabiliyormuş.

Her yıl farklı illerde gerçekleştirilmeye çalışılan, yapılan onca masrafa rağmen maalesef hüsranla sonuçlanan tanıtımlar nedeniyle ilimiz gerçek anlamda tanıtılamamıştır. Bir an evvel başta STK’lar olmak üzere elimizi taşın altına koyarak Siirt’imizi Siirt’imizde tanıtalım, evvela kendi halkımızı başka illere götürmeden dışarıda yaşayan halkı buraya getirelim. Halkımızın en ufak bir organizasyonla dahi ne kadar mutlu olabildiklerini görelim.

Sizce, mesele gerçekten hamsi meselesi mi? sayın valimizin Trabzon halkını buraya getirmesi mi? Ya da korkmayın, gelin burası da bizim orası da bizim demesi değil miydi asıl mesele? Bravo sayın valim.

Mansur GÜNEŞ/Siirt Teknikerler Birliği İl Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN