• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU’NUN MÜJDELERİ BEKLENİYOR

Reklam
, 0 Yorum

Baykan Kaymakamlığı döneminde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla takdir toplayan ve adını unutulmaz Kaymakamlar arasında yazdıran Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu, 20 yıl sonra vali olarak görev yaptığı Siirt’te de aynı şekilde çalışmalar yapmaması ve bu kez adını unutulmaz valiler arasına yazdırmaması eşyanın tabiatına aykırı olurdu.

Yapı itibariyle bir çalışmayı yeteri kadar değerlendirmeden, yeterli olup olmayacağını ve en önemlisi tamamlayıp tamamlamayacağını hesaplamadan başlamayan Valimizin göreve başlar başlamaz projeler sıralamasını da beklemek yanlış olurdu.

Yaklaşık dört aydan beri ilimizde görev yapmakta olan Valimizin uygulamaya koyacağı bazı projeler için hazırlık yaptığı duyumlarını almıştık hatta bunları Ahlat’ta Malazgirt Zaferinin yıldönümü kutlamalarında Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettiği ve takdirini aldığı da aldığımız bir başka duyumdu.

Bu duyumlar tabiri caizse geçen günlerde ilimizi ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İnce’nin açıklamalarının ardından bir resmiyet kazandı.. Belediye hizmet binasında ilimizdeki kamu kurumları eliyle yürütülen çalışmalara ilişkin olarak düzenlenen bir değerlendirme toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sayın İnce, bir değil tam 18 projenin uygulanacağı müjdesini verdi.

Üstelik bu projeleri beğendiğini ve başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere bütün bakanlıklar tarafından destekleneceği sözünü de verdi.. Bir başka deyimle projeler şimdiden hükümetin onayını almış durumda.

Şimdi, kamuoyu bu projelerin açıklanmasını heyecanla bekliyor.. Her ne kadar içeriklerine vakıf olamasak da düşünülüp tartışıldıktan sonra hazırlanan ve uygulamaya konulacak  olan bu projelerin ayakları yere basan, yaşanan sorunlara çözüm olan memleketin yararına projeler olacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Şimdi kamuoyu önce bu projelerin açıklanmasını ve ardından da gerçekleşmesini heyecanla bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN