• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

VALİ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ OSMAN HACI BEKTAŞOĞLU: “SİİRT’İN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞACAĞIZ”

Reklam
, 0 Yorum

Bu sabah Barden Hotel’de basın mensuplarıyla bir araya gelen çiçeği burnunda Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz Osman Hacıbektaşoğlu, umut verdi. “Siirt’in sorunlarını çözmek için el birliğiyle çalışacağız” diyen Vali, Siirt’i ve Siirtlileri sevdiğini, Siirt’e atanmış olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtirken, Siirtlilerin de kendisini sevdiklerini içtenlikle hissettiğini özellikle vurguladı. 2000’li yıllarda Baykan İlçemizde Kaymakam olarak görev yaptığı için Siirt’in sorunlarına vakıf olan Hacıbektaşoğlu, öncelikle ve özellikle KORONAVİRÜS PANDEMİSİ konusunda dikkatleri çekerek, bu salgınla mücadelede sadece basın mensuplarına değil, bütün vatandaşlara sorumluluklar düştüğünün altını çizdi.

Zaruri ihtiyaç olmadığı sürece hemşerilerimizin çarşıya, pazara çıkmamalarını, evlerinde, iş yerlerinde dahi sosyal mesafe kurallarına, hijyene ve özellikle maske takma kuralına uymalarını isteyen Vali, bu hastalığı yenebilmenin tek yolunun kurallara uymak olduğunun vurgulayarak (Pandemiyi bertaraf etmek açısından gerekirse sert uygulamalar getirileceğini) söyledi.

İlimizdeki pandemi vakalarıyla ilgili bilgilerin her gün Bakanlığa sunulduğunu, Sağlık Bakanlığının bilgi ve talimatları dışında açıklama yapmalarının izne tabi olduğunu belirten Vali, “bunun için İlimizdeki durumla ilgili rakam vermemiz mümkün değildir” dedi.

Basın mensuplarının muhtelif konulardaki sorularını cevaplandıran Vali özellikle Vakıflar Genel Müdürlüğünün yatırımları ile ilgili umut verici gelişmeler yaşanacağının işaretini verdi. Aydınlar Caddesi üzerinden Endüstri Meslek Lisesine kadar Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait alanın Siirt’in ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirilmesi için Genel Müdürlükle diyalog içine girilerek projeler geliştirileceğini belirten Vali, Güres Caddesine tramvay yolu yapılmasıyla ilgili olarak da “Ben şahsen caddeye tramvay yolu yapılmasına sıcak bakmıyorum. Bu konuda karar vermeden önce yine de özellikle Güres Caddesindeki esnafların görüşlerini almak gerekli. Ancak caddenin elden geçirilerek yenilenmesi şarttır” dedi.

Eski Devlet Hastanesine ait arsanın Millet Bahçesi olarak değerlendirilmesi çalışmalarına yakın bir zamanda başlanacağını belirten Vali, bu çalışmanın Belediye veya Özel İdare kanalıyla gerçekleştirileceğini vurguladı.

Gazetecilerin sorularını samimiyetle cevaplandıran Vali Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’na ilimizin sorunlarıyla ilgili olumlu görüş ve düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN