• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

VALİMİZ SAYIN OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU, GÜRES CADDESİ İÇİN UMUTLARI YEŞERTTİ

Reklam
, 0 Yorum

Yeni valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu, Kanal 56 TV’de katıldığı bir programda gözlemlerini, izlenimlerini, sorunları ve yapmayı planladığı çalışmaları anlattı. Vatandaşların sorunları birinci ağızdan ve canlı olarak öğrenme imkanı sağlaması nedeniyle bu program çok yararlı oldu ve ben de bu programı baştan sona büyük bir dikkatle izledim. İzlemeyenlerin sosyal medyadan bularak izlemelerini öneririm.

Umarım belirli zaman aralıkları ile benzer programlar yapılır ve vatandaşımızın bilgilenmesi sağlanır. Hatta vatandaşların programa canlı olarak bağlanmaları sağlanamıyorsa, gönderdiği mesajlar adları da verilerek yayınlanırsa program daha aktif olur.

Bu programda Valimiz, ilimizin ekonomisinin can damarını oluşturan Güres Caddesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu caddenin ilimiz ekonomisi açısından önemine değindi. Ancak bu durumda bırakılmasının söz konusu olamayacağını da belirtti. Cadde ile ilgili olarak planladığı bir proje olduğuna değinen valimiz buna ilişkin bazı ipuçları da verdi.

Bu ipuçları nelerdir? İlk başta bu caddenin gerçek amacına hizmet etmediği gerçeğidir. Çünkü bu cadde insanların boş zamanlarını değerlendirmeleri, oturup dinlenmeleri ve alışverişlerini rahat ve keyifli bir ortamda yapmaları için yapıldı. Ancak günümüzde bundan çok uzaktadır. Araç trafiğine kapalı olmasına rağmen, insanların yaya olarak yürümekte zorlandıkları bir cadde..  Daha çok ticari kaygıyla oluşturulan bir cadde görünümünde.. Yayaların yürümesi için çok az bir alan bırakılmış durumda.

Bir de büfelerin durumu var.. Valimiz, bu büfelerin kaldırılacağını belirtti ve bu çok sevindirici bir durum.. Çünkü bunların kaldırılması demek, bu caddenin görüntüsünün güzelleşeceği anlamına geliyor. Bu kararından dolayı sayın valimizi cadde esnafı adına kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN