• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

VATANDAŞIN EKONOMİ ÖLÇÜSÜ

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizde ekonominin iyi seyrettiğini dile getirenler olduğu gibi, bu konuda pembe tablo çizildiğini de iddia edenler var ve vatandaşın bu konuda ne düşündüğü noktasında ise, medyamızın ciddi bir araştırma içine görmediği anlaşılıyor.

Son zamanlarda akaryakıt ürünlerine gelen zamların, diğer tüm ihtiyaç kalemlerinde fiyat artışına yol açmasının sıkıntısını yaşayan vatandaşlar; “Bizim ekonomi ölçümüz satın alma gücümüzdür. Zam görmeyen bir ihtiyaç kalemi kalmadı ama bizim gelirimizde bir artış yok ve bu nedenle ekonominin gidişatından duyduğumuz endişe büyüyor. Satın alma gücümüz her geçen gün daha da erirken, milli gelir dağılımındaki adaletsizliğin en önemli halkasını teşkil eden ücret dengesizliğini adil düzeye çekmek için hiçbir önlem alınmıyor. Milletvekili emeklilerinin ücretlerine bir çırpıda yapılan ücret  artışı, vekillerimizin asillerini düşünmediği gerçeğini bir kere daha belgelemiştir. Halkın sayesinde yüce makamlara ulaşanların sadece kendilerini düşünüyor olmaları esef verici bir durumdur ve artık tüm siyasilerin şunu çok iyi bilmesi gerekir ki vatandaşlar günü geldiğinde, bu gerçeği mutlaka dikkate alacaklardır,,,” demektedirler.

Görüldüğü gibi vatandaşlar, yaygınlaşan refahsızlığa ve bu konuda gerçekçi önlemler alınmamasına tepki göstermektedirler ve bunu dikkate almayanlar, günü geldiğinde dikkate alınmayacaklardır. Tüm siyasilerin bu konuda dikkatlerini çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN