• Dolar Alış 7.5796TL
  • Dolar Satış 7.5493TL
  • Euro Alış 8.8341TL
  • Euro Satış 8.7989TL
Reklam
Reklam

VAZGEÇECEK Mİ?

Reklam
, 0 Yorum

ABD ile aramızda yaşanan gerginliğin giderilmesi için start verilen görüşmeler devam ediyor ve bu ayın 19’unda Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un yapacakları görüşmeden çıkacak olan sonuçların merak konusu olacağı gözlemleniyor.

Mevlüt Çavuşoğlu’nun bir müddet önce “Amerikalılarla Münbiç ve Fırat doğusundaki kentlerin istikrara kavuşturulması yönünde mutabık kaldık..” ifadelerinin yer aldığı medya haberlerinden söz eden vatandaşlar; “Uzun zamandır DEAŞ dışındaki terör örgütlerine yaptığı silah yardımından duyduğumuz tepkiden olumlu sonuç alınmamışken, güvenilir olmadığını kanıtlamış olan bu ülkeyle önemli konularda mutabakat sağlamak ne kadar doğru olur, kestiremiyoruz ama bu ülkenin halkı olarak hiç bir zaman ABD yönetimine güven duymadığımızı bu vesileyle yine tekrarlamak isteriz…” demektedirler.

ABD, Suriye’de DEAŞ dışındaki terör örgütlerine halen silah yardımını durdurmadığı gibi, tepkimizi dikkate alacağını içeren herhangi bir açıklama da yapmış değildir. Bu ülkeyle NATO çatısı altında stratejik ortak konumunda olmamıza da aldırış etmiyor ve hesabına geldiği gibi davranıyor. Çok sert tepki gösterdiğimiz halde yine de onlarla uzlaşma arzusunun taşınıyor olmasından kamu oyumuz rahatsızlık duyuyor ve gözden kaçmayan bu gerçeği vurgulamak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN