• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

VELİLERİN EĞİTİM KAYGISI…

Reklam
, 0 Yorum

 Tüm dünyayı saran covid-19 virüsü 2020 mart ayı itibari ile ülkemizi de tüm alanlarda olumsuz olarak etkilemeye başlamıştır. 16 Mart’ta 1 hafta tatil edilen ortaokul ve liseler bir süre uzaktan eğitim modeli ile eğitime devam etmiş olsa da maalesef yüz yüze eğitime geçilemeden dönem sona erdi.

8.sınıf ve 12. sınıf öğrencileri girecekleri sınavlar nedeni ile bu dönemden olumsuz yönde en fazla etkilenen kesim olmuştur. Üniversiteler de dahil olmak üzere birçok öğrenci bu olumsuzluktan nasibini almıştır. Okul düzeninden ve eğitimden uzak kalan öğrenciler, belirsizlik ortamında nasıl çalışacağını ve ileride neler olacağını bilememektedir. Ayrıca, ilkokula bu dönemde yeni başlayıp okuma yazma öğrenen öğrencilerde bu dönemde maalesef gerekli eğitimlerini alamamışlardır.

Bu sene itibari ile okullara yeni başlayacak olan öğrenciler için de aynı şekilde eğitim kaygısı yaşanmaktadır. Veliler bu dönemde çeşitli yollarla çocuklarına kendi çabalarıyla eğitim verseler bile bu durum okulda aldıkları eğitimi ikame etmemektedir. Salgından kurtulmak için ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkede aşı çalışmaları devam etse de bu durumun ne zaman son bulacağı maalesef belirsizliğini korumaktadır. Hem anne hem de babası çalışan çocukların durumları da bu dönemde büyük problemlere yol açmakta. Bir başka pencereden bakmak gerekirse özel okullarda da eğitimin durması bu kurumları büyük sıkıntılara sokmuştur. Ailelerin bu dönemde çocukları özel okullara göndermeyeceği duyumlarını almaktayız. Özel okullara kayıtların azalması ya da yapılmaması bu kurumda çalışan öğretmen ve diğer personelleri de alacakları maaş yönünden sıkıntıya sokmaktadır. Okulların ne zaman açılacağı gündemdeki sıcaklığını korurken, eğitim eksikliğinin önümüzdeki dönemlere nasıl yansıyacağı da ayrı merak konusudur. Daha önce pandeminin esnaflar üzerindeki olumsuzluklarına yer verdiğimiz köşemizde bu kez eğitimdeki aksaklıklara dikkat çekip bu salgından bir an önce kurtulma temennimizi yeniliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN