• Dolar Alış 7.7763TL
  • Dolar Satış 7.7453TL
  • Euro Alış 9.0566TL
  • Euro Satış 9.0205TL
Reklam
Reklam

VELİLERİN KAFALARI KARIŞIK

Reklam
, 0 Yorum

Yeni eğitim, öğretim yılının start almasına az bir zaman kaldı. Ders zili çalmadan önce ilimizin hiçbir okulunda eksiklik kalmayacağının ifade ediliyor olması sevindirirken, müfredat konusunda yapıldığı belirtilen değişikliklerin velilerde kafa karışıklığına yol açtığı gözlemleniyor.

Ülkelerin kalkınmasında en önemli faktör eğitimdir ve bu nedenle ülkeler, eğitim konusuna büyük önek vermektedirler. Bizlerde de gerçekleştirilen “Harf devrimi” sayesinde okur yazar sayısı hızlı bir tempo ile artmış ve böylelikle yoğun olan cehaletten kurtulma şansına kavuşulmuştur. Eğitimde gerçekleştirilen devrimin millet ve memleket menfaatleri doğrultusunda icra edilmesinin taşıdığı önemi değişik söylemlerle dile getiren önder Atatürk; “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diye dikkat çekmiş ve fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmelerini istemiştir.

Yeni müredatta, Atatürk’le ilgili bazı bölümlerin çıkarıldığı ve bazı bölümlere az yer verildiği şeklindeki yaygın söylentiler, velileri düşündürüyor ve bazı vatandaşlarımız; “Keşke bu söylenenlerin asılsız olduğu belirtilerek kanıtlanır..” demektedirler. Bakanı en çok değişikliğe uğrayan Bakanlığın Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu belirten bazı veliler de; “Milli eğitim adeta yaz boz tahtasına dönüştürüldü. İddialar gerçekse, yani yeni müfredatta Atatürk’e gereğince yer verilmemişse, çok büyük hataya düşüldüğünü, zaman gösterecektir..” diye görüş belirtmektedirler. Bu gözlemlerimi aktararak ilgililerin dikkatini çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN