• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

YAĞIŞLARIN, GÖZ ÖNÜNE SERDİĞİ ÇİRKİNLİKLER…

Reklam
, 0 Yorum

Mevsim yağışlarının çok yönlü faydaları olsa da, sele dönüştükleri yerlere verdiği tahribatlar nedeniyle halkımızı üzmektedir ve son günlerde Edirne ile bazı illerimizde aşırı yağışların yol açtığı olumsuzluklarla ilgili görüntülü haberleri TV ekranlarından izlerken, dile getirildiği gibi; altyapı hizmetindeki eksikliklerin, çekilen sıkıntının daha çok hissedilmesine vesile olduğuna hükmettim.

Sadece Siirt’te değil ülkemizin her yöresinde altyapıda sıkıntılar yaşanmaktadır ve gerçekleştirilen altyapı hizmetinde ileriye yönelik bir muhasebe yapılmadığından, önemli hizmetlerin kısa zamanda yeniden ele alınmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. İlimizde de birkaç yıl önce icra edilen altyapı hizmetinin iflas ettiğini, birkaç yağmur yağışı esnasında gözden kaçmayan çirkinliklerde gözlemlediğimden, önümüzdeki çalışma sezonunda Belediye hizmetleri bağlamında bu soruna daha çok önem verilmesi gerektiğine şimdiden ilgililerin dikkatini çekme gereğini duydum.

Belediye Başkan Vekili sayın Ceyhun Dilşad Taşkın’ın devam eden bazı hizmetlere yönelik olarak kontrol mekanizmasını aralıksız şekilde işletmesinin çok yararlı olacağını da belirtmek isterim. Tillo yolunda sürdürülen bazı çalışmalara göz atıldığında yaşanan olumsuzluklar daha iyi anlaşılacağından, bundan sonraki çalışmalarda aynı olumsuzlukların yaşanmasına meydan verilmeyecektir derken, bazı yollarda dökülen asfaltın, yolu kaldırım seviyesine getirmesi durumunun da esnaflarımızı tedirgin eden bir olumsuzluk olduğuna dikkat çekmeden geçmeyeceğim.

Şehrimize güzel bir görünüm kazandıran belediye çalışmalarına sevinmemek mümkün değildir. Fakat inanıyorum ki, bu güzelliğin gerçekleşmesi için gayret gösteren sayın Taşkın, tüm yerleşim ünitelerinde altyapının her hizmetten büyük önem taşıdığını çok daha iyi bilen bir Belediyecilik kültürüne de sahiptir. 2019 yılının 31 Mart ayında yapılacak olan mahalli seçimde, kim göreve gelirse gelsin şimdiden altyapı hizmetine öncelik vermeleri gerektiğini vurgularken, altyapı hizmeti standartlara uygun olarak yerine getirilmedikçe, üst yapıdaki güzelliklerin de ömrü az olacaktır diyorum!Ö

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN