• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

YAĞMUR, RAHMETTİR!

Reklam
, 0 Yorum

Evet, yağmur rahmettir. Ülkemiz genelinde kuraklık endişesi yaşanırken, başlayan mevsim yağışları yüreklere su serpti.

İlimizde yağmur yağışları devam ederken ülke genelinde de yağışların yaşanıyor olması, bazı yörelere ve özellikle yüksek kesimlere Kar düşmesi sevindirici karşılanmakta. Yağışların, hafta boyunca devam edeceğinin de tahmin ediliyor olması kuraklık endişesinin hafiflemesi açısından daha da sevindirici.

Her ne kadar yan etkileri olsa bile, kuraklık korkusunun hafiflemesi açısından yağışlardan dolayı yaşanan olumsuzlukları da hoş görmek durumundayız.

Özellikle kar yağışlarının, trafik kazalarına yol açtığı gözlemlenmekle birlikte, bu kazaların oluşumunda ihmaller, sürücü hataları, taşıtların durumları da önemli etkenlerdir. Kaplama lastiklerle sefere çıkan yolcu otobüsleri, uykularına mağlup uzun seferlerin  sürücüleri, alkollü araç kullananlar yaşanan kazaların önemli etkenleri arasındadır.

Tabii, Türkiye’nin “duble yollara kavuşturulduğu” yalanına karşılık, bozuk olan yollar, yeterli olmayan trafik levhaları da kazalara etkin olmakta.

Yine yağışlar yüzünden yaşanan olumsuzluklar arasında sel felaketleri de gündeme gelebilir. Sel felaketlerinin sebepleri arasında yer altı yapılarının eksikliğinin başı çektiğini unutmamak gerekir. Dere yatağında kurulan evleri, bağları, bahçeleri de sel sularının götürmesini normal karşılamak lazım.

Sonuç itibarıyla, yağışlar rahmettir. Yağışlar yüzünden meydana gelen kayıpların yüzde 90’ı tedbirlerin eksikliğinden kaynaklanır. Bunu bilmek ve tedbiri aldıktan sonra tevekkül etmek gerek!

Hayırlı bol yağışlı günler dileklerimizle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN