• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI VE KURBAN KAMPANYALARI!

Reklam
, 0 Yorum

Kurban Bayramı yaklaşırken, KURBAN KAMPANYALARI da start aldı. Müslümanların kurbanlarına talip çok. Vakıflar, dernekler, medreseler ve daha kimler kimler…

Bir ara FETÖCÜLER bu işi çok güzel organize ediyorlardı. Kurban kapma yarışında hep önde giderlerdi. Sonra anlaşıldı ki, vekâletle parasını aldıkları kurbanları kesmek şöyle dursun, parasını iç ediyorlar, göstermelik birkaç kurban keserek göz boyuyorlarmış. Böyle yapanlar, sadece FETÖCÜLER de değil. Vakıfların, derneklerin çoğu aynı telden çalıyorlar.

Kurban Bayramının girmesine şunun şurasında 2 haftalık süre kaldı. Bunun için özellikle vekâletle kurban kesimine talepler artmaktadır. Gerçeği söylemek gerekirse, kurban kesecek olanların, kendi kurbanlarını, kendi gözleri önünde kestirmeleri en gerçekçi yoldur. Geçmiş yıllarda kurban için kampanyalar kurarak, parasını alan birçok sözde hayır kurumlarının, kurban parasını aldıkları kurbanları kesmedikleri, ya da her 10 kurban yerine 1 kurban keserek, topladıkları paraları iç ettikleri iddiaları oldukça yaygın.

Vekaletle kurban kesmek işinde en güvenilir gibi görünen Diyanet Vakfının bile belirlediği vekalet ücreti zihinleri kurcalamakta. 2019 yılında bile küçükbaş kurbanlıklar (koyun, koç, keçi) 1000-1500 liradan satılmaktayken, Diyanet İşleri Başkanlığı vekalet ücreti olarak yurt içi için 975 lira, yurt dışı için 825 lira talep etmekte. Peki, Diyanet Vakfı böylesine ucuz kurbanlıkları nereden ve nasıl temin edecek. Bize de söylesinler, biz de gidip oradan alalım.

Hani, Ucuz etin yahnisi yavan olur denilir ya! Ucuz kurbanlık da biraz bu işe benzemektedir.

Evet, Müslüman kardeşlerimiz kurbanlarına sahip çıksınlar. En iyisi, kendi gözlerinde kestirsinler ki gönülleri rahat olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN