• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

YAPBOZ TAHTASINA DÖNEN EĞİTİM!

Reklam
, 0 Yorum

Eğitim sistemimiz, sözün tam anlamıyla YAPBOZ TAHTASINA dönüştürülmüştür. AKP’nin iktidar olduğu 16 yıllık zaman diliminde, hemen her yıl yeni bir eğitim sistemi devreye konulmuş, randıman alınamayınca, vazgeçilerek, yeni bir sistem arayışı içine girilmiştir. Türkiye’de, kalitesi düşen kurumların başında maalesef milli eğitim gelmektedir. Ülkemizde üniversite sayısı katlanırken,  kalite düşüklüğü açık bir şekilde kendisini hissettirmektedir. Dünyada en iyi 400 üniversite arasında tek bir Türk üniversitesi bulunmamaktadır.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da, mevcut eğitim sistemini değiştireceği ve bunun için çalışmalar yapılmakta olduğu anlaşılmaktadır.

Bakan Selçuk’un açıklamalarından anlıyoruz ki sınav sistemi yine kökten değiştirilecektir. Liselere ve üniversitelere giriş sınavları sil baştan değişime uğrayacaktır. Bakana göre, sınava giren öğrenciler değil, sistem ölçülecek, yani, sil baştan değiştirilecektir. Ders saatlerinde azalma olacak. Teneffüs saatleri arttırılacaktır.

Meslek liseleri için genel beceri testleri oluşturulacak, dershanelerin devre dışı kalmaları sağlanacaktır.  

Milli Eğitim Bakanı, eğitim sistemiyle ilgili olarak hazırlanmakta olan kapsamlı değişikliklerin 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında açıklanacağına özel vurgu yapmakta.

Doğrusunu isterseniz, milli eğitimde yapılacak değişikliklerle artık pek ilgilenmiyoruz. Zira öyle tahmin ediyoruz ki, yeni getirilecek sistemin ömrü de azami 1 yıl olacaktır…

ANEKDOT

Yerel seçimler yaklaşırken, aklımıza seçimle ilgili anekdot düştü. Seçim gezilerinde bulunan bir aday, bir köyde tarlada çalışan köylü elini uzatınca, ellerinin kirli olduğunu görerek:

-Ellerin çok kirli, kusura bakma, mikrop kapabilirim! diyerek elini uzatmadığı iddia ediliyor.

Yine iddialara göre, bunun üzerine köylü vatandaş:

-Madem ellerimiz kirli, mikrop kapmaktan korkuyorsunuz, o halde, ne demeye bize geliyorsunuz! Biz, çalışan insanlarız. “Çalışanların kirli elleri, medeniyetin aynasıdır!” sözünü de unutma! demiş ve biz, bizi olduğumuz gibi kabul edenlerle beraberiz. Bizi beğenmeyenleri biz de beğenmeyiz, sevmeyiz!” diyerek terslemiş.

Vatandaşlara hor hakir bakan ehli siyasete duyurulur!

TAŞLAMALAR

GÜNDEMDE YEREL SEÇİM

ADAYLAR ARZ-I ENDAM

ETMEĞE BAŞLADILAR

SİYASETE BERDEVAM

 

MHP’NİN ADAYI

MELİH GÖKÇEK Mİ GERÇEK

OLABİLİR Mİ, OLUR

AKIL DIŞI DEĞİL PEK

 

KADİR TOPBAŞ DA ADAY

OLMALI İSTANBUL’A

MHP LİSTESİNDEN

EYVALLAH DERİM BUNA

 

AKP HER KİMLERİ

DİSKALFİYE ETTİYSE

RAKİP OLARAK ÇIKSIN

KARŞISINA SEÇİMDE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN