• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

YARDIM KURULUŞLARININ “LİKE” YARIŞI…

Reklam
, 0 Yorum

Son dönemlerde ülke genelinde yardıma muhtaç kişilerin ihtiyaçlarını bir nebze de olsun gidermek adına birçok Vakıf ve STK’nın yardımlarını duymaktayız.

Duymaktayız duymasına ama bu duyumların giderek artıyor olması sosyal medya paylaşımlarının artmasından dolayımı gerçekleşmekte? Yoksa gerçekten yardım sayısındaki artıştan ötürü mü daha fazla gözümüze çarpmakta?

Yardımcı olmak, ihtiyaç gidermek, çocukları mutlu etmek çok güzel ve erdemli bir davranıştır. Fakat yardımseverlerin bunu fotoğraflarla servis etmelerinin rencide edici ve reklama yönelik hareket olarak yorumlanmasının önünü açmaktadır.

Her ne kadar yardım edilenlerin yüzü farklı emoji karakterleri ile gizleniyor olsa da, bu kişilerin yakın çevreleri tarafından mahalle ya da başka bir yerin tanınmasıyla tespit edilebilir olmalarını mümkün kılıyor.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) “Sağ elin verdiğini sol el görmesin” hadisi bu işin hangi incelikle yapılacağını çok güzel şekilde ifade ediyor.

Belki bilinçli, belki de bilinçsiz bir şekilde bu paylaşımların yapılmasının azaltılması gerektiği çeşitli okuyucular tarafından tarafımıza iletilmektedir. Yardım yapanların bu konuda daha hassas davranmalarını temenni ederim!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN