• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

YARININ BÜYÜKLERİ

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizin ilk milli ve dünyanın tek Çocuk Bayramı olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugün yurdun her yerinde olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı. 23 Nisan 1920 tarihinde halkımızın hür iradesini temsil eden TBMM’nin dualarla açılışını simgeleyen anlamlı günü önder Atatürk 1924 yılında Bayram olarak ilanından sonra 1929’da da bayramı çocuklara armağan etmiştir.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi, dünyanın başka ülkelerinden davet edilen çocuklar bugün Ankara’da icra edilen etkinliklerde çocuklarımızın bayram sevincini paylaştılar ve bayramın dünya çocukları ile paylaşılması, uzun yıllar sonra kuvvetle muhtemel güzel dostlukların teessüs etmesine vesile olabilecektir. Çocuklarımız, yani yarının büyükleri kendilerine armağan edilen bayramın anlam ve önemini ilerleyen yıllarda çok daha iyi anlamış olacaklar ve ülkemize yönelik her türlü düşmanca davranışı önlemek için yüce önderin ilkelerine sahip çıkmanın en geçerli yol olduğunu idrak edeceklerdir.

TBMM’nin kuruluşu, halkımızın hür iradesi önündeki engelleri kaldıran ve hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu hedefleyen çok önemli bir adım olmuştur. İstiklal Savaşımızın kazanılması mücadelesi, 99 yıl önce kurulan TBMM’de alınan azimli ve inançlı kararlar sayesindedir ve bu nedenle ilk TBMM’de görev alan tüm temsilcilerimizi, asil milletimiz hiç bir zaman unutmayacaktır.

Çocuklar, geleceğimizin teminatıdır ve fazilet rejimi olan Cumhuriyet yönetimini sonsuza dek yaşatmak onların görevi olacağı düşüncesi içinde bu anlamlı günü onlara Bayram olarak armağan eden aziz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; “Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar..” diyerek onları en iyi şekilde yetiştirmek gerektiğinin de mesajını vermiştir.

TBMM’nin kuruluşunu simgelediği gün anısına Çocuk Bayramı olarak ilan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının bugün idrak ettiğimiz 99. yılı münasebetiyle bizleri cennet gibi bir vatana kavuşturan Atatürk, silah arkadaşları ve Kurtuluş Savaşında canlarını feda etmekten çekinmeyen atalarımızı minnet ve rahmetle anıyor, manevi huzurlarında saygıyla eğilerek bayramımız kutlu olsun diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN