• Dolar Alış 7.5796TL
  • Dolar Satış 7.5493TL
  • Euro Alış 8.8341TL
  • Euro Satış 8.7989TL
Reklam
Reklam

YAŞASIN EPDK!!!

Reklam
, 0 Yorum

1 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla elektriğe yüzde 15 oranında zam gelecekmiş. Yazılı, görsel ve sosyal medya bu haberlere çalkalanıyor. Oysa elektriğe yapılan zam oranı yüzde 15 değil, sadece ve sadece yüzde 14.98’dir! İnsan biraz insaf eder, yüzde 15 oranında bir zam nerede, yüzde 14.98 oranında zam nerede!!! Artık bu medya da işin suyunu çıkardı. Ufak bir zammı böylesine abartmak yazıktır, günahtır, insafsızlıktır, vicdansızlıktır!!!

İstanbul Büyükşehir Belediye seçimi sonrası motorine, şekere ve çaya yapılan minik(!) zamlar da abartılmış, yüzde 16 oranında ifade edilmişti. Oysa yapılan masumane(!) zamların oranı sadece ve sadece yüzde 15.98’di.

Türkiye’de Enerji Piyasası Denetleme Kurulu adı verilen bir kurum vardır. Bu kurum, çalışmalarında öyle titiz davranıyor ki, yuvarlak rakam yerine, vatandaşların haklarını koruyarak elektrikte olduğu gibi yüzde 15 oranında bir zammı asla vermez. Yüzde 14.98 oranında zam yapar ki, vatandaşı ne kadar düşündüğünün, ne kadar ince eleyip, sık dokuduğunun kanıtı olsun! Maazallah bu kurum zam oranını belirlerken yüzde 14.98 demese de yuvarlak rakam olarak yüzde 15 oranında zam yapmış olsa, vatandaşların hali pürmelali nasıl olurdu, düşünebiliyor musunuz!

İyi ki vatandaşların haklarını kollayıp gözetleyen bir EPDK var. Temmuz itibarıyla elektriğe yuvarlak rakam yüzde 15 zam değil de, yüzde 14.98 oranında zam yapılıyorsa, vatandaşların lehine bu büyük indirimi, EPDK’nın işi ince eleyip, sık dokumasına bağlıyız. Yani, yatıp kalkıp EPDK’nın yöneticilerine dua edelim ki, vatandaşların ağır zamlar altında ezilmelerine asla fırsat vermemektedir. Elektriğe yapılan zam oranından yola çıkarak bir düşünün bakalım yüzde 15 oranında bir zam nerede, yüzde 14.98 oranında zam nerede! Zam oranı yuvarlak rakam olarak yüzde 15 hesaplansaydı, zavallı vatandaş bu ağır yükün altından nasıl kalkacaktı! İyi ki, vatandaşları düşünen bir EPDK’mız var. Vatandaşlar olarak bu kurumun yetkililerine gerçekten minnet ve şükran borçluyuz!!!

Yaşasın EPDK!!!

TAŞLAMALAR

ÇAYA, ŞEKERE BİR DE

MOTORİNE DE ZAM VAR

ELEKTRİK DE ZAMLANDI

MAAŞ ALMADAN DOSTLAR

TEMMUZ AYINDA DAHA

ZAMLI MAAŞ ALMADAN

ZAMLAR KERVANI GELDİ

GÖZÜNÜZ AYDIN DOSTLAR

BAŞLADILAR ZAMLARA

ZAMLI MAAŞ VERMEDEN

EMEKLİNİN, İŞÇİNİN

FERYADI DİNLENMEDEN

ÇAY KAŞIĞIYLA VERMEK

KEPÇEYLE ALMAK İŞİ

ÇARŞAMBA’DAN BELLİDİR

PERŞEMBE’NİN GELİŞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN