• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

YAZ KURAN KURSLARI

Reklam
, 0 Yorum

Bütün dünyayı etkisi altına pandemi, hayatımızın hemen her alanını etkilemeye devam ediyor. Günlük hayatımızdan eğitime ve hatta hobilerimize kadar yaşantımızı bu yeni duruma göre ayarlamaya çalışıyoruz.

Daha önceki yıllarda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin bir bölümünden vazgeçerken, uygun olan bazılarını da yeni duruma göre ayarlıyoruz. Her yıl açılan ve çocuk ve gençlerin önemli bir meşgalesi olan yaz spor okulları düzenlenmedi. Yaz Kuran Kursları yeni duruma göre ayarlandı. Geçmiş yıllarda her yaz döneminde devreler halinde binlerce öğrenci bu kurslara gidiyordu.

Daha önceki yıllarda yüz yüze, yani örgün eğitim gerçekleştirilen bu kurslar bu yıl pandemi nedeniyle örgün eğitime yöneltildi. Kurslar dönemler halinde Diyanet TV üzerinden gerçekleştiriliyor. Anne babaların bu konuda duyarlı olmaları ve geleceğimizi oluşturan çocuklarımızın kutsal kitabımız olan Kuran Kerimi öğrenmeleri için çaba harcamaları gerekiyor.

Bunun için yapılacak şey çok basit.. Kayıtlar elektronik ortamda yapılıyor ve birkaç dakika içerisinde bu kayıtlar gerçekleştirilebiliyor. Herhangi bir nedenle elektronik ortamdaki bu kaydı gerçekleştiremeyenlerin imdadına müftülük personelinin yanı sıra cami ve mescitlerimizdeki din görevlilerimiz yetişiyor ve bunlara başvurulduğu takdirde kayıt için yardımcı oluyorlar.

Bu kurslarda Kuranı Kerim öğretiminin yanı sıra temel dini bilgilerle birlikte  konusunda da eğitim veriliyor. Yani bu kursu takip eden öğrenciler Kuranı Kerimi öğrendikleri gibi,  namaz, oruç, zekat gibi temel dini ibadetler hakkında da bilgi sahibi oluyorlar. Bu kurslarda üzerinde durulan bir başka konu da temel ahlaki bilgilerin çeşitli masal, hikaye ve örneklemeler verilerek benimsetilmeye çalışılmasıdır.

Bu fırsatı kaçırmayalım.. Hepimiz çocuklarımızı, torunlarımızı bu kursa yazdıralım. Yazdırdığımız gibi dikkatli ve düzenli bir şekilde takip etmeleri içinde ödüllendirme yoluna gidelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN