• Dolar Alış 7.6883TL
  • Dolar Satış 7.6576TL
  • Euro Alış 8.9572TL
  • Euro Satış 8.9215TL
Reklam
Reklam

YAZ SPOR OKULLARI YA DA MERKEZLERİ

Reklam
, 0 Yorum

Adı ne olursa olsun hiç fark etmez uzun yaz tatilinde gençlerimize büyük hizmet veren bu faaliyeti çok önemsiyorum. Bunlar geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizi bir çok kötülükten ve tehlikeden koruyan, onların bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunan yerler. O  nedenle her yıl bu merkezlerin kayıtlarını, açılışlarını ve faaliyetlerini takip eder, makale ve haberlerimle de daha geniş kitlelere duyurmaya çalışırım.

Bu yıl da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü geleneği bozmadı.20 ye yakın branşta yaz tatili boyunca hizmet vermek üzere bütün hazırlıklarını tamamladı ve kayıtlara başladı.20 spor branşı hiçte küçümsenecek bir sayı değil. Aralarında yüzmeden futbola, futboldan basketbol ve voleybola, güreş ve halterden atletizm ve boks ile badmintona  kadar çok değişik, ilginç branşlar yer alıyor. Üstelik bu yıl bir ilkte gerçekleştiriliyor. Bu yıl ilk defa en uzak  ilçemiz  Pervari dahil olmak üzere bütün ilçelerimizde hizmet verilecek. Bunu hizmetin adaletli dağıtımı açısından çok güzel bir gelişme olarak görüyorum.

Sanırım gelecek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çıtasını biraz daha yükseltecek ve Zokayt, Atabağı ve Beğendik gibi il ve ilçe merkezlerine uzak olmalarına karşın, büyük bir nüfusa sahip olan beldelerimizle büyük köylerimizde de aynı hizmeti vermenin imkanlarını araştırmaya başlayacaktır. Örnek olarak Atabağında ilk ve ortaokulda öğrenim gören öğrenci sayısının 1250 civarında olduğunu belirtirsek, ne demek istediğim daha iyi anlaşılır. Bu rakama öğrenimine devam etmeyen lise çağındaki gençler dahil değildir. Bunlarla birlikte, sanırım bu rakam 2 binleri de aşar.

Çocuk ve gence sahip olan ailelerin bu fırsatı değerlendirmelerini öneriyorum. Daha doğrusu sınırlı kontenjanlarla dolu olan bu imkandan yararlanmaya ve geç kalmamaya davet ediyorum.Gençlik  ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç’ın şahsında emeğe geçen bütün hocaları ve personeli kutluyor ve teşekkür ediyorum.

İl genelinde on bini aşkın çocuk ve gencimize hizmet verecek olan yaz Spor okulları şimdiden hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN