• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

YENİ EĞİTİM/ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Reklam
, 0 Yorum

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ile ilköğretim haftasının başlaması nedeniyle tüm ülkede olduğu gibi Siirt’te de tören düzenlendi.

Halide Kutlualp İlkokulunda düzenlenen tören, havanın aşırı sıcak olması nedeniyle Vali Ali Fuat Atik’in talimatıyla kısaltıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, Milli Eğitim Bakanlığında daire başkanı olarak görev yapan Niyazi Kaya, bir konuşma yaparak Bakan Ziya Selçuk ve bakanlığın yeni eğitim politikalarını anlattı.

Dünyada önce tarım ve ardından sanayi ile uğraşan toplumların dünyaya egemen olduklarını belirten Kaya; “Artık yeni bir çağ olan inovasyon çağındayız ve bu çağın gereklerine uymamız gerekiyor. Okulu artık diploma ve bilgilerle sınırlayamayız. Sayın bakanımız ve sayın cumhurbaşkanımız eğitimi bir dava olarak görüyor”dedi.

Vali  Ali Fuat Atik ise hava sıcaklığının yüksek olması nedeniyle programı kısa kestiklerini belirterek başladığı kısa konuşmasında, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Tören 8. sınıf öğrencilerinin 5. sınıf öğrencilerine çiçek takdim etmesi ile sona erdi.

Törenin ardından öğrencilerle de hatıra fotoğrafı çektiren Vali Atik, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir süre ederken, buradaki konuşmasında ülkemizdeki bu tür düzenlenen törenlerin formatının değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN