• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

YENİ EMNİYET BİNASI VE TRAFİK DÜZENİ

Reklam
, 0 Yorum

Doğan Mahallesinde eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bitişiğinde yapılan yeni Emniyet Müdürlüğü hizmet binası düzenlenen sade bir törenle hizmete girdi. 23 bin metrekare arsa üzerinde 20 bin metrekare kapalı alana sahip olan yeni binada sosyal alanlar, dinlenme yerleri dahil her türlü ihtiyaç düşünülmüş.

Modern bina ile birlikte Emniyet Müdürlüğünün verdiği hizmetlerin kalitesinde mutlaka bir artış olacaktır. Çünkü personeller tıka basa doldurdukları yetersiz çalışma odalarından modern ofislere kavuştular.Yeni bina hayırlı olsun. Dileriz, avlanma için gerekli silah ruhsatlarının dışında hiç bir vatandaşın işi düşmesin.

Yeni binanın hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen tören nedeniyle Vali Fuat Atik, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay ve diğer davetlilerle birlikte bir süre sohbet etme imkanı bulduk. Doğal olarak Emniyet Müdürlüğünde bu kurumun en üst  düzeydeki yöneticileri ile yapılacak sohbetin konusu ya kentin asayişi ya da trafiği olur. Bu sohbette de konu trafik oldu.

İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, ilimizde bir trafik kültürünün oluşmadığından söz etti. Doğru bir tespit ve bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor.  Müdürün doğru bir tespiti daha; bu iş polisiye tedbirlerin ötesinde çözülmesi gereken bir konu. Elbette uslanmayanın hakkı kötektir misali  uyarılara rağmen kurallara uymayanların tepesine polis dikilecek ve gereken cezayı kesecektir.

Ancak, Polis veya Jandarma bunu yaparken toplumun diğer kesimlerine de görevler düşüyor. Özellikle de basın camiasına.  Bundan dolayı durup dinlenmeksizin bu kültürün oluşması için çaba harcarken, o kültüründe zaman içerisinde ve el birliğiyle yapılacak bir çalışma ile gerçekleşeceği bilinci içerisinde olmalıyız.

Üstelik Siirt, son yıllarda motorlu taşıt sayısında  büyük bir artışa sahne oldu. Yetersiz yollarda bu kadar araç trafiğe çıkarsa ve üstelik  sürücüler ve yayalar kurallar konusunda vurdumduymaz olursa bir karmaşanın olmaması mümkün değil ve Siirt, bu karmaşayı birkaç yıldan beri yaşıyor, üstelik artan bir şekilde.

Bu karmaşayı oluşturan üç nedenden ikisine, yani yolların yetersizliğine ve araç sayısına yönelik yapabilecek bir şey yok. En azından kısa bir zaman diliminde.  Ancak, kurallara uyma konusunda yapılacak şeyler var. Bunların başında  hepimizin o kurallara uyması ve uymayanları da terslenmeyi bile göze alarak uyarmak. Bunu hepimizin yapması gerekiyor.İnanın bir kişinin sizi uyarması, saatlerce dinleyeceğiniz  bir konferanstan daha etkili olacaktır. Tabii ki  basınında bunu sürekli gündemde tutması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN