• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

YENİ HASTANE MÜJDESİ

Reklam
, 0 Yorum

Bir süre önce yapımına karar verilen yeni hastane konusuna geçtiğimiz hafta basın mensuplarıyla bir araya gelen milletvekilimiz Osman Ören de değindi. Ören, 400 yataklı yeni modern bir hastanenin daha yapılacağı müjdesini verdi. Mevcut devlet hastanemizin artık ihtiyaca cevap veremediğini göz önünde bulundurduğumuzda, bu hastanenin gerekliliği ortaya çıkıyor.

Bazılarının aklına, mevcut devlet hastanemizin birkaç yıl önce hizmete girdiği konusu gelebilir. Birkaç yıllık bir sürede hastane nasıl olur da ihtiyaca cevap veremez hale gelebilir diye haklı olarak sorulabilir. Hastanemizin hizmete girdiği tarihten bu yana birkaç yıllık bir süre geçtiği doğru. Ancak, hastanemiz inşa halinde iken, o sıralarda hizmet vermekte olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin kapatılması söz konusu değildi. Orada da sanırım 150’yi aşkın yatak kapasitesi vardı.  Yeni devlet hastanesi de 300 yataklı olacaktı.

Yani toplamda 450 yatak kapasitemiz olacaktı. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi kapatılınca yeni hastane binasında alelacele değişiklik yapıldı ve kapasitesi 350’ye çıkarıldı. Dolayısıyla olması gereken yatak kapasitesinin altındayız ve bu nedenle yeni hastane şart.  Bunu zorunlu kılan bir başka noktada artık bir Tıp Fakültemizin kurulmuş olması. Tıp Fakültesi ile birlikte ilimiz çevredeki iller arasında sağlık açısından bir merkez konumuna gelecek ve iş yükü artacaktır.

Ancak yeni hastane kadar, yapılacağı yerin tespiti de önemli. Gerçi Milletvekilimiz Sayın Ören yer konusunda titiz olduklarını belirtti ve mutlaka şehir içinde kurulacağını söyledi. Gerçekten bu çok önemli bir nokta. Şehir merkezinin uzağında kurulacak bir hastaneden gerekli verim alınamaz ve hastalar gidip gelmekte zorlanırlar. Burada mutlaka yetkililerin değerlendirmesi gereken bir yere dikkat çekmek istiyorum. Mevcut devlet hastanemizin hemen yanına bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 18.5 dönümlük arazi Sağlık Müdürlüğüne devredildi.

Yeni hastane binası için öncelikle bu alanın değerlendirilmesinde yarar vardır. Bir an önce yeni hastanemize kavuşabilmek dileğiyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN