• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

YENİ KURULAN (DOĞRU) ADLI PARTİ İLE TÜRKİYE’DE SİYASİ PARTİ SAYISI 100’Ü AŞTI

Reklam
, 0 Yorum

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Yusuf Salih Arıtürk’ün de kurucu üyeleri arasında bulunduğu, eski bakanlardan Rifat Serdaroğlu Başkanlığındaki Doğru Parti’nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığına teslim edildi. Yeni kurulan partiyle birlikte Türkiye’deki siyasi parti sayısı yüzün üzerine çıktı.

Doğru Parti’nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığına verildi. Kuruluş için gerekli evrak, kurucu üyeler tarafından İçişleri Bakanlığına götürüldü.

Evrakın verilmesinin ardından kurucu üyelerden Esen Fatma Kabadayı, Bakanlığın önünde yaptığı açıklamada, “iktidar ve muhalefetten ümidini kesenlerin sesi olmak istediklerini” belirtti.

”DURMADAN ÇALIŞACAĞIMIZA ANT İÇİYORUZ”

Kabadayı, “Bizler, Misak-ı Milli sınırları içinde yaşayan tüm vatandaşlarımızın birlik, beraberlik, barış, kardeşlik, huzur içinde ve eşit yaşamak istediğini biliyoruz ve bunu tesis etmek için yılmadan, durmadan çalışacağımıza ant içiyoruz” dedi.

“TÜM HALKIMIZA ÇAĞRIMIZDIR”

Doğru Parti’nin Türkiye gibi önce Türk gençliğine, kadınlara ve analara emanet olduğunu kaydeden Kabadayı, “Tüm halkımıza çağrımızdır: Gelin, doğrudan yana olalım, doğru olalım, ülkemizi hep birlikte güzel günlere, doğru bir geleceğe taşıyalım.” diye konuştu.

ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİLER

Açıklamanın ardından eski bakan Rifat Serdaroğlu ve partinin diğer kurucu üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN