• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

YEREL SEÇİM VE HALKIN MUTSUZLUĞU

Reklam
, 0 Yorum

Yerel seçimlere yaklaşırken halkın isteği bu defa çok farklı olacak gibi. İçinde bulunduğumuz durum  itibari ile halkın mutsuzluğunu, sıkıntılarını, hayat şartlarındaki  zorluklarını göz önüne alarak hareket edilmesi gerekir. Bu kez yapacağım, edeceğim gibi ifadeler değil, gerçek anlamıyla halka hitap edecek ve üretime dayalı çalışmaların yapılması, halkı daha fazla mutlu edecektir.

Bütün esnafın mutsuz olmasının nedenleri iyi bir çalışma ile tespit edilerek kendilerine yönelik çalışmalar yürütülmesi gerekmektedir. Şunu düşünmek gerekir ki, adayların da bizler gibi sadece bir oyu vardır  ve koltuğa oturup başkanlık yaptığı zaman halkın desteğini göz ardı etmemesi, köprü vazifesi görmesi gerekir. Halkın en büyük sorunu maddi sıkıntılardır ve bu saatten sonra kimse kaldırımda istemez, parkta istemez. İlimizde yeterince olduğu düşünülerek alışılagelmiş bu durumu öncelikle es geçip, bir daha buna çok farz olmadıkça girilmemesi gerekir. Halkımız  aş ve iş isterken, üretime dayalı çözümlemeler gerekir. Üretim olursa komşu illere muhtaç olmadan var olan gelirin tamamını temin edebilir ve istihdam yaratabiliriz. Örnek verecek olursak yıllardır gelen bütün belediyeler kaldırımları kırıp yerine yenisini yaptılar ve sürekli gereksiz bir maliyet oluşturdular. O’nun yerine bir fabrika açarak belediyeye gelir sağlayıcı ve istihdam yaratıcı bir çalışma yapılabilirdi. Yani, tek insan değil de birçok insan kazanabilirdi. İlimizin ihtiyaçları tespit edilebilir, park ve kaldırım taşı ihtiyacı var ise bunu kendimiz üretebiliriz. İlimizdeki bütün kahvelerin dolup taşması aslında ne kadar acı bir durumda olduğumuzun göstergesidir. Yıllardır tekrar ettiğim kurumsal marketlerin bu denli açılması küçük esnafı da bitirmiş ve maalesef kahveler kervanına onlarda katılmışlardır. Bunlara çözüm bulmak emin olun bir daha ki seçime ön ayak olacaktır. Sizin yapacaklarınız değil, halkın beklentisi belirleyici olacaktır. Adayların her gittiği kapıda eminim ki aynı sorunlar dile getiriliyordur ve belki de bazılarının haline ağlıyorsunuzdur.

Hakkaniyetli bir seçim olması, kimselerin kalp kırmayacağı ve halkın sorunlarını hiç bir zaman unutmayacağı bir seçim olması dileklerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN