• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

YEREL SEÇİMLER İÇİN TARİH KESİNLEŞİRKEN!

Reklam
, 0 Yorum

Yerel seçimlerin yapılacağı tarih, Yüksek Seçim Kurulunun Resmi Gazete’de yayınlanan kararıyla kesinleşti. 31 Mart 2019 günü milletçe sandık başlarına gidecek, belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, mahalle ve köy muhtarlarıyla azaları seçilecek.

Seçimlere 5 aylık süre var ama daha şimdiden anket şirketleri devreye girmiş, durumu manipüle etmeye başlamışlar bile. İşin gerçeği şu ki, anketler (parayı veren, düdüğü çalar) örneğinde olduğu gibi, kendilerine en çok para veren siyasi partileri önde göstermek işinde mahirdirler. Ben şahsen, anketlere hiçbir şekilde inanmıyorum. Seçmenleri etki altında bırakarak, yönlendirmek gibi bir görev üstlendiklerine inanıyorum. Bütün seçmen vatandaşların da, anketlere hiçbir şekilde itibar etmemelerini, yerelde kendilerini temsil edecekleri zevatları seçerlerken, sadece ehliyet ve kabiliyetlerine bakmalarını tavsiye ediyorum.

Aslında, bir manipüle aracı olan anketlerin yasaklanması veya kısıtlanması gereği vardır. Seçmenlerin şuur altlarına girerek, yönlendirmeyi amaçlayan anket şirketlerinin çoğunun, seçim sonuçları açıklandığında verdikleri oranlarla çuvalladıkları ortadadır.

Keşke, seçim anketlerinin yasaklanması yolunda bir adım atılsa ve seçmenlerin şuur altlarına girilerek hür iradelerine müdahale etmeleri yasaklansa. Ama bunu kim yapacak. Anket şirketlerine bel bağlayan siyasi partiler mi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN