• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

YİNE ATATÜRK YOKTU

Reklam
, 0 Yorum

Pazar günü 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıldönümünü kutlayacağız ya! Ben de diyordum ki, artık Diyanet İşleri Başkanlığı akıllanmıştır, bu Cuma hutbesinde Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN adından bahsedecektir. Öyle ya, Diyanet işleri başkanı muhterem Ali Erbaş Hoca efendi attığı bir twette Alparslan’la birlikte Atatürk’ün adını rahmet ve minnetle anmıştı ya!

Ama beklediğim olmadı. Eline sıkıştırılmış olan hutbeyi okumakla ve ne bir harf eksik, ne bir harf fazla söylememekle mükellef vaiz efendi, isim vermeden 1071 yılında gerçekleşen Anadolu’nun fethinden ve 1922 yılında kazanılan Meydan muharebelerinden söz etti ama ne Alparslan’ın, ne de Atatürk’ün adını vermedi. Cümle şehit ve gazilere rahmet okumakla yetindi. Yani ne Anadolu’yu fetheden Kumandanın, ne de Meydan savaşını kazanan kim olduğuna değinmedi.

Alparslan’ın adını demeye diyecekti lâkin bu durumda Atatürk’ün adını anmamak olmayacaktı. Millet, pür dikkat hutbeleri dinliyor, verilmek istenen siyasi mesajları irdeliyor. Şimdi Alparslan’ın adını anıp, Atatürk’ün adını anmamak olmazdı. Zaten, Diyanet İşleri Başkanı olan zat-ı muhterem, Ayasofya’nın açılışında dolaylı olarak ATATÜRK’E LANET OKUDUĞU için bütün milletin tepkisini çekmiş bulunuyor. Şimdi, Cuma hutbesinde de Alparslan’ın adını verip, Atatürk’ün adını es geçmek dikkatleri çekeceğinden (en iyisi her ikisinin de adını zikretmeyelim) demiş olacak ki, konusu Anadolu’nun fethi ve Kurtuluş Savaşlarının simgesi Meydan Savaşının kahraman komutanlarının adlarını anmayı es geçmeyi uygun bulmuş! Bu bakımdan Cuma hutbesinde ne Alparslan’ın adı vardı, ne de Atatürk’ün!

Neyse ki, hutbenin konularından biri de KERBELÂ OLAYIYDI. Hutbede, HAZRET-İ HÜSEYİN’İN adı olsun zikredildi. KERBELÂ ŞEHİTLERİ ANILDI. Elbette, Hazret-i Hüseyin’in ve Kerbelâ şehitlerinin anılması olmazsa olmazlardandır. Muaviye İslamcılığı ile suçlanan Diyanet İşleri Başkanlığı, Hutbede Hazret-i Hüseyin’i anmakla bu suçlamadan da biraz sıyrılmış oluyor.

Muaviye İslamcılığı, gerçek İslam’ın yozlaştırılması, siyasallaştırılması ve hilafet makamının siyasete dönüştürülmesidir. Zaten, Peygamber Efendimiz HAZRİT-İ MUHAMMED’İN (O’na, al v e ashabına salat ve selâm olsun, “Halifelik benden sonra 30 yıldır. Ondan sonrası acı bir saltanattır” buyurduğu sahih hadisi şeriflerle belirlenmiştir.

Evet, Diyanet İşleri Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramının arifesinde yine yapacağını yaptı, Hutbesinde ne Atatürk’ün ne de Alparslan’ın adını verdi. Çoğul bir ifade kullanarak bütün şehit ve gazilere rahmet okumakla yetindi. Ne diyelim, ALLAH ISLAH ETSİN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN