• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

YÖNETİMDE BİRLİK

Reklam
, 0 Yorum

İlimizde yönetim alanında karşılaşılan en büyük zorluklardan biri de  birlik olmamasıdır. Çoğu zaman bir yöneticinin evet dediğine, aynı kurumda bulunan ve daha alt düzeydeki yer alan bir yönetici hayır diyebiliyor ve sorunun çözümünü savsaklayabiliyor.

Vatandaş kendisi için büyük bir sorun olarak gördüğü bir meseleyi her türlü fırsatı  kollayarak ve hatta araya adamlar koyarak o kurumun en üst düzeydeki yöneticisine ulaştırıyor. Onun uygun görüşünü aldıktan sonra büyük bir sevince kapılıyor ve sorunum çözüm yoluna girdi diye rahatlıyor. Ama aradan çok kısa bir zaman geçince gerçekler yüzüne demir bir kapı gibi çarpıyor.

En üst düzeydeki kişi olur demiş ama daha alt kademedekiler karar vermemişler. Bir karmaşa başlar.. Bir tez bir anti tez savaşı başlar. Alt kademedekiler o işin olamayacağına dair bin bir türlü yasal bahane bulma yarışına girerler. Çoğu zamanda alt kademedekiler baskın çıkar ya vatandaşı bezdirir ya caydırır ya da üst düzeydeki amiri ikna ederek kararından vazgeçirirler. Oysa o işin olabilirliği de  vardır ve olması da vatandaşın da lehinedir.

Nitekim geçen böyle bir durumla karşılayan bir heyet yanıma kadar geldiler. Toplumsal bir sorunlarını üst düzeydeki yetkiliye ulaştırmışlar. Çözümü yönünde olumlu yaklaşım.. Yardımcısına gitmişler.  Adeta açmış ağzını yummuş gözünü içinden geleni bir saydıktan sonra son kararını açıklamış benim o işe harcayacak tek bir kuruşum ve bir zamanım da yok. İlave de etmiş ne yaparsanız yapın bu kararım değişmeyecek.

Peki siz vatandaş olarak bu konuda ne yaparsınız? Çünkü bugün o hemşerilerimizin başına geldi yarın bir başkasının, öbür günde bizim başımıza gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN