• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

YUNANLILARIN DENİZ TUTKUSU

Reklam
, 1 Yorum

Tarihler 9 Eylül 1922’yi gösterirken, Yunanlılar Türklerin vatanı olan Anadolu’yu ele geçirme girişiminde bulundular. O tarihlerde büyük bir zafer kazanarak denize döktüğümüz Yunanlılar, yaklaşık 98 yıl sonra döküldükleri denizlerin hakimi olduklarını göstermeye çalışır hareketlerde bulunmuşlar ve bizleri karamızda hapsedecek eylem ve söylemler içerisine girmişlerdir. Yaptıkları yanlış hamlelerle önce Hafter tarafını destekleyip daha sonra Mısırla yaptıkları deniz yetki alanı sözde antlaşmalarıyla Türkiye’nin deniz sınırlarına göz dikmişlerdir. Türkiye doğru hamleler ile önce Libya meşru hükümeti ile deniz yetki anlaşması imzalayarak Yunanistan’ın politik hamlesini ustaca suya düşürmüştür.

Mısır ve Yunanistan’ın yaptıkları sözde antlaşmayla deniz yetki alanımıza göz diktikleri bölgelerde Türkiye navtex ilan ederek burada tatbikatlar gerçekleştirmiş ve bu sözde antlaşmaları boşa çıkarmıştır. Yunanistan, 1453 İstanbul’un fethini asırlar geçmesine rağmen hazmedememiş ve tüm platformlarda Türkiye karşıtı oluşumların başını çekmeye devam etmektedir.

Yunanlılar, Akdeniz’de Türkiye’ye karşı gücünün yetersiz olduğunu bildiği için Avrupa’da başta Fransa olmak üzere birçok ülkenin desteğini aramaya devam ediyor.. Ayasofya Camiinin açılışının ve diplomatik hamlelerimizin doğruluğu Yunanistan’ın daha saldırgan hale gelmesine ve elinin kolunun bağlanmasına sebebiyet veriyor.

1922’de denize dökülen Yunanlılar, yaklaşık bir asır sonra adeta denizden de püskürtülerek kara parçalarına doğru itilecekleri günün zeminini hazırlıyorlar.

1 yorum “YUNANLILARIN DENİZ TUTKUSU”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN