• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ZİRAAT BANKASI ESKİ BİNASI CAMİ Mİ OLUYOR!

Reklam
, 0 Yorum

Son günlerde çeşitli sosyal medya platformlarında Ziraat Bankası eski binasının cami yapılacağına yönelik söylentiler ayyuka çıkarken, Siirtli hemşerilerimizin büyük bir bölümü ilimizin camiden daha çok kütüphane, gençlik evi, millet parkı, otopark gibi daha elzem ihtiyaçları olduğunu belirterek, buraya cami yapılmasının yanlış olacağı inancında olduklarını belirttiler.

Sosyal medyada yorum yazan bazı hemşerilerimizden Tarkan Göncü; Yok medrese yapılsın, içerisi de  Fetö’nün yerini alan Süleymancılar ya da Menzilciler’e verilsin! Bu alan devasa bir eğitim kurumu yapılmalıdır ve adı da “MUSTAFA KEMAL ATATÜRK EGİTİM KURUMU” olmalıdır diye yazarken, Mehmet Emin Esin; Siirt’te yeterli sayıda cami var, bunun yerine demokrasi meydanıyla birleştirilerek meydan büyütülsün. Engin Şen;  İlimizde cemaatten daha çok cami var. Rıdvan Çakaz; Bence çocuk parkı olsa her şeyden daha güzel ve daha doğru olur. Emin Salkım; Kütüphane ya da gençlik merkezi yapsınlar. Feremez Kaya; Keşke halka sorulsa, ben de alt katları otopark üst katları ise şehrimize uygun bir yeşil alan olmasından yanayım. Yılmaz Günay Güneş; Memlekette yeterince cami bulunuyor ve bence durumu iyi olmayan insanlar için aşevi yapılsın, biraz da yetimleri ve garibanları düşünelim. Beyhan Can; Siirt’te okul ihtiyacı varken, çocuklar 50-60 mevcutlu sınıflarda okurken cami yapılması Siirt için israftır, camiye harcanacak olan parayla okul yapılsın ve bu okul diyanet bütçesiyle yapılsın hem diyanette biraz olsun hayır işlemiş olur, Diyanet, bir Hakan Altun kadar olamıyor mu? Ziraat Bankasının yerine halk kütüphanesi yapılsın bir zahmet. Mehmet Sabahattin Çabuk; Siirt Mehmetçik ilköğretim okulunda sınıf mevcudu 60, gerisini siz düşünün. 60 kişilik sınıftaki öğrencilerden ne beklenebilir, acil olarak oraya 3 katlı yer altı otoparkı ve üstüne yeşil bir bahçesi olan okul yapılmalı, Siirt ‘in en az 15 ilkokula ihtiyacı var . Fevzi Çakmak’ta sınıflar evlere şenlik ve bahçesi yok, çocuklar neredeyse üst üsteler. Ömer Kurt; 5 vakit namaz kılan biri olarak diyorum ki, camiye hiç gerek yok, çünkü Siirt’in buna ihtiyacı yok. Daha güzel şeyler düşünülebilir. Burak Bardak;  Oraya tarih kokan bir kütüphane yapılması en mantıklı karar. Serdar Sakarya; Son 5 yılda Siirt’te birçok resmi kurum yenilendi ama, bir akıllı adam çıkıp da demedi ki bu yapının altına otopark yapalım. Yeter ki koltuğuma zarar gelmesin düşüncesi ile hareket edilirse maalesef biz vatandaşlar olarak daha çok ağlayıp yorum yazarız. Memlekette araba sürmek zulüm, otopark ayrı bir çile olmuş,  mevcut yer ne olursa olsun ama güzel bir şey olsun. Mesela eski valilik binası tarihi dokusu ile göz kamaştırıyor. Ufak bir restorasyon ile kültür sanat merkezi ve müze olarak kullanılabilir. Metin Kezer; Müze ve kütüphane olsun.  Mehmet Bilim;  Bu işe okey verilmişse 320 bin Siirtli bir kenara, birkaç kişi ne derse o oluyor. Kendimizi yormamızın alemi yok, benim bir görüşüm var, cami isteyenler gerçekten Allah rızası için sabah namazlarını camide kılıyorlarsa her dualarına amin diyeceğim,  gerisi boş diye yazdı.

Öte yandan ismi bizde mahfuz bir imam hemşerimiz ise, sosyal medya platformlarında Siirt ilinin gerçekten cami ihtiyacı olmadığını belirtemediğini ifade ederek, görüşümü ne yazık ki açıkça dile getiremiyorum ve sizler aracılığıyla bir imam olarak ilimizin gerçekten böyle bir ihtiyacı bulunmadığını ve mevcut yerin millet parkı, kütüphane, gençlik evi ya da daha değişik bir şekilde değerlendirilmesinin memleketimizin hayrına olacağını düşünüyorum diye konuştu.

Bu yorumların yanı sıra sosyal medyada bu alanın cami olması gerektiğini belirten çok az sayıda hemşerimiz olduğu da gözlemlerimiz arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN