REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

11 AYIN SULTANINA VEDA EDECEĞİZ…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
11 AYIN SULTANINA VEDA EDECEĞİZ…
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
15 views
12 Haziran 2018 - 15:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

11 Ayın Sultanı mübarek Ramazan’ı 2 gün sonra uğurlayacak ve bir gün sonrasında da simgesi olan Ramazan Bayramını kucaklamış olacağız. Oruç farizasının yerine getirilmeye başlandığı ilk günden itibaren Siirt’te geceler adeta gündüze dönüşmüştü. Vatandaşlar sahur vaktine kadar dışarıda kaldıkları için esnaflar da dükkanlarını gece açık tuttular ve yarın mübarek ay’a ELVEDA denileceğinden gece şenliği sonlanacak, esnaflarımız Pazartesi gününden itibaren gündüz işyerlerini açarak, gece geç saatlere kalmaksızın kapatmış olacaklardır.

Belediyemiz, Ramazan boyunca 15 Temmuz Demokrasi Meydanında halka açık verdiği iftar yemeğine rağbet  olurken, mübarek ayda çıkarılan zekat ve diğer yardımlar vesilesiyle, kesatlık içinde olan esnafımız azcık da olsa siftah edebildi. Bazı esnaf vatandaşlarımız, Ramazan ayını uğurlayacak olmaktan üzüntü duyduklarını belirtirlerken; “Bundan sonra yine kesatlık içine girecek ve zorunlu ödemelerimizi nasıl yapacağımızın derdine düşeceğiz.  Yardımların ve zekatın Ramazan ayında dağıtılması sayesinde birkaç kuruş kazanma şansı bulduk… Bundan sonra durumumuz ne olacak bilemiyoruz. Kesatlık devam ettiği taktirde, ki öyle görünüyor, bizler de başka esnaflarımız gibi işyerlerimizi kapatmak mecburiyetinde kalacağız., Bakkal diye ifade edilen biz küçük esnaflar, yaygınlaşmakta olan AVM’ler yüzünden çok zor durumda kaldık. Zaten, halkımızın satın alma gücü düştüğünden yeterli bir satış yapamıyorduk. AVM’ler devreye girdikten sonra satışlarımız yok denecek düzeye düştü… Bu durumda bizler de işsizler ordusuna iltihak edeceğiz…” demektedirler.

Birçok hayırsever ve Kızılay ile benzeri kuruluşların yardımlarına sahne olan 11 Ayın Sultanı mübarek Ramazan’a veda edilecek olmasından, yardımlardan yararlanan muhtaçlar kadar esnaf vatandaşlarımız da üzüntü duyacaklardır. Toplumsal dayanışma arzusunun canlanmasına vesile olan mübarek ay’ın son iki gününde, hemşerilerimiz ölülerini ziyaret etmek için bulundukları mezarlıklara akın edeceklerdir.

Gönül arzu eder ki mübarek ay sonrasında da hayırsever hemşerilerimiz, mümkün mertebe yardıma muhtaç olanlara yardım ellerini uzatsınlar. Unutulmasın ki toplumsal dayanışma, saygı ve sevgiyi pekiştiren en önemli  faktördür. Bu duygular içinde şimdiden güle-güle ey Şehri Ramazan diyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.