REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KURBANLARIMIZI METÖCÜLERE KAPTIRMAYALIM!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KURBANLARIMIZI METÖCÜLERE KAPTIRMAYALIM!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
6 views
28 Temmuz 2020 - 12:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir FETÖ gitti, bin METÖ geldi! Artık, kime veya kimlere güvenebileceğimizi bilemiyoruz. Kime güvendiysek, bir de bakıyoruz ki, altında bin türlü hile ve desise yatıyor. Fakir fukaralara yardım için kurulmuş o kadar çok dernekler, vakıflar var ki, hangisi size gelirse veya siz hangisinin yanına giderseniz, kendilerini gerçekten büyük bir cihat içinde zannedeceksiniz.

İşleri, zenginden alıp, fakirlere dağıtmak olan bu gibilerin, gerçekte, önce kendi ceplerini doldurmağa baktıkları, sonra, yine kendi çevrelerindekilerin durumlarını düzeltmek için çaba sarfettikleri bir gerçektir.

Cemaatlerin büyümeleri, tevekkeli değildir. Çünkü bir cemaate kapağı attığınız ve onlardan olduğunuzu kesin kanıtladığınız zaman, kabiliyetinize göre paranızı da alırsınız, hisselerinizi de. Mevki ve makamınızı da. Yeter ki, bir cemaate kapağı atın!

Kim ne derse desin, bugün siyasetin baş aktörleri de, yine cemaatçilerdir. Çünkü siyaset için para gücü lâzımdır. Parasal güç ise cemaatlerde gani. Türkiye’de, hayli cemaatler var. Bu cemaatlerin okulları, yurtları, pansiyonları, dershaneleri, ticarethaneleri bile bulunmakta. Yeter ki, bu cemaatlerden birine kapağı atın ve kendinizi ispatlayın. En kısa zamanda köşeyi dönmezseniz, ben de hiçbir şey bilmiyorum, demektir. Ama bir şartla ki, kendi köleliğinizi ilân etmiş, varlığınızı, bağlandığınız cemaate adamış olacaksınız!

Kurban Bayramı yaklaşırken yine aynı durumları yaşamaktayız. Dernekler, Vakıflar, kurslar, gözlerini Müslümanların kurbanlarına dikmiş bulunuyorlar. Kurban kapmak için tam bir mücadele (KENDİLERİNE GÖRE CİHAT) yapmaktalar!

Türkiye’de, Kurban pastasının 5 Milyar TL olduğu (eski ifadeyle 5 katrilyon) tahmin edilmekte. Yani, MÜCADELE ETMEYE (CİHAT ETMEYE) değer bir miktar!

Kurban Bayramını idrak etmemize daha haftalar varken kurban kapma yarışı için kampanyalar başlatılmıştı. Vakıflar, dernekler, hayır kurumları, kurslar, yurtlar kurban kapma yarışında harekete geçmiş, etkin kampanyalar organize ederek, harekete geçmişlerdi. Başta Diyanet Vakfı olmak üzere, birçok vakıflar, dernekler, kurslar bu konuda adeta yarış içindedirler. İş yerlerinin vitrinlerinde, camekânlarında afişler, broşürler ve benzeri reklâm emtiaları boy-boy yer almağa başladı.

Kurban pazarı oldukça geniş. Sadece Siirt olarak değil, bu işin bir de Türkiye genelini düşünmek gerekir. Türkiye’nin nüfusu 83 milyon! Onda birinin kurban keseceklerini düşünürseniz, ortaya çıkacak rakamın ne kadar büyük olduğu daha iyi anlaşılacaktır. 8 milyon kurbanlık demek, nereden bakarsanız bakın 5 milyar TL demektir. Yani, eski tabiriyle 5 katrilyon!

Rakam bu kadar büyük olunca, kurban kapma yarışı da haliyle kızışmaktadır. İş yerlerinin vitrinlerine, camekânlarına, duvarlara, camilere, mescitlere asılan afişlerin, broşürlerin fazlalığı bu bakımdan yadırganmamalıdır.

150 bin nüfuslu Siirt Merkez ilçede, Şafii mezhebini bahane edecek hemşerilerimizi de hesaba katarsak ve kurban keseceklerin sayılarını minimum nüfusun yüzde 2’si olarak kabul edersek dahi, yine de Şehrimizde bu yıl asgari 2 bin kurban kesilecek anlamına gelmektedir. 2 bin kurbanın bedeli asgari 2 milyon TL olur. Henüz yeni rakamlara alışmadığımız için, eski deyimle söyleyelim ki, rakamın büyüklüğü daha iyi anlaşılsın. 2 milyon TL, eski ifadeyle 2 trilyon demektir.  Tabii, bu durumda kurban kapma yarışı haliyle Şehrimize de sirayet etmiştir. Şehrimizdeki kurslar, dernekler ve vakıflara ilave, Türkiye genelinde faaliyet gösteren birçok kuruluşlar da kurban kapma yarışında yerlerini almış bulunmaktadırlar.

Evet, Kurban Bayramı haftasında KURBAN KAPMA YARIŞI giderek kızışmış bulunmakta. Kurban kapma yarışı Bayramın son gününe kadar da devam edecek. Haliyle, kurbanlıklar kapanların ellerine geçecek…

Bizim, kurban kesecek okurlarımıza bir tavsiyemiz olacak. Öncelikle ve mümkün mertebe kurbanınızı kendiniz kesin veya kestirin. Vekalet usulüyle kurban kesmek işine kalkışmayın. Vekâletle kurban kestirmek zorunda kalırsanız, en güvenilir kuruma (böyle bir kurum var mı, onu da bilemiyoruz!) veriniz.

Geçmiş yıllarda yaşanan durumları anımsatmak açısından belirtelim! Vekâletle kurban kesmek işini yükümlenen bazı kurumların, bu görevlerini gerektiği gibi yerine getirmedikleri ortaya çıkmıştı. Misal olarak 10 bin kişiden vekâlet alan bazı kurumların kestikleri kurban sayısı bu rakamın yarısı bile olmamıştı.

Onun için tekrar ediyor ve ısrarla vurguluyoruz ki, mümkün mertebe kurbanınızı kendi gözünüzün önünde olacak şekilde kestirin. Hepsini fakirlere dağıtırsanız daha iyi olur amma, asgari üçte birini fakirlere dağıtmanın zorunlu olduğunu unutmayın. Zengin olsalar bile üçtü birini akrabalarınıza ve komşularınıza dağıtabilir, üçte birini de kendi ev ihtiyacınız için değerlendirebilirsiniz.

KURBAN KAPMA İŞİNİ ÖZELLİKLE FETÖCÜLER ÇOK GÜZEL YAPIYORLARDI. Bu sayede, Kurban Bayramlarında büyük paralar toplayıp voleyi vuruyorlardı. Saf vatandaş da (dini mübin için çalışıyorlar) ayağına, kurbanının sadece derisini değil, tümünü, hem de kesim ücretini ayrı ödemek şartıyla FETÖ’YE bağışlıyordu.

Kurban, Hazret-i İbrahim’in, oğlu Hazret-i  İsmail için (Peygamberimize ve cümle peygamberlere salat ve selam olsun) sünnetidir. Hanefi mezhebinde VACİP, Şafii mezhebinde SÜNNET-İ MÜEKKEDE olan mali bir ibadettir.

FETÖ, yıllarca kurban paraları topladı. Ama topladığı paraların çok az kısmını kurban kesimi için kullandı. Kesilen kurbanların etlerini de, kendi yurtlarında okuyan öğrencilere yedirdi. Geri kalan paraları ise Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak için kullandı. 15 Temmuz kalkışmasında, vekâleten kurban kestirmek için FETÖYE VERİLEN KURBAN PARALARININ DA KATKISI VAR, dersek, yalan söylemiş olmayız.

Müslüman, bir kere aldanır. Aynı tip kişilere bir kere inanmak GÜVEN, iki kere inanmak RİSK, üç kere inanmak AHMAKLIKTIR. Bu bakımdan, Müslüman kardeşlerimize bir kere daha samimi bir tavsiyede bulunacağız. Önümüzdeki Kurban Bayramında ve bundan sonra gelecek Kurban Bayramlarında kurban kesecekseniz, çok dikkatli olunuz. Sakın ola şüpheli kurum ve kuruluşların vekâleten kurban kesmek için açtıkları kampanyalara kapılmayın, katılmayınız! Sizin vereceğiniz paralarla FETÖCÜLERİN yerlerini kapmaya yarışan METÖCÜLERE kanmayınız. Mümkün mertebe, kurbanınızı kendiniz kesiniz veya gözünüz önünde kestiriniz. Şu derneğe, bu derneğe, şu vakfa, bu vakfa bırakmayınız.

İnanıyorum ki, geçmişte kurbanlarını kestirmek için FETÖCÜLERE vekâlet veren Müslüman kardeşlerimizin büyük çoğunluğu, bunu çok iyi niyetle yapmışlardır. Ama görüldüğü gibi, iyi niyet yeterli olmuyor. İyi niyetle verilen para, kurşun olup millete dönüyor.

Peygamber Efendimiz (O’na al ve ashabına salat ve selam olsun) bir hadis-i şeriflerinde “(Akıllı ve olgun) Mü’min aynı delikten iki defa sokulmaz, ısırılmaz” buyurmuşlardır. Biz de dikkat edelim, FETÖCÜLER GİTTİ DERKEN, KURBANLARIMIZI METÖCÜLERE KAPTIRMAYALIM!

TAŞLAMALAR

KURBANLARI BU KEZ DE

METÖ’CÜLER KAPMASIN

(ALLAH-MUHAMMED) DEYİP

BİZLERİ ALDATMASIN

 MÜSLÜMANLAR GERÇEKTEN

SAMİMİYİZ, SAFIZ SAF

HER KİM (ALLAH) DEDİYSE

SORMADIK NERDE İNSAF

MÜSLÜMAN PAYLAŞMAYI

BİLEN KİŞİDİR İNAN

GERÇEK MÜSLÜMAN OLMAZ

HALİ PAYLAŞMAYANDAN

DOYMAK BİLMEYEN KİŞİ

GERÇEK MÜSLÜMAN OLMAZ

MÜSLÜMAN KİŞİLERDE

İNSAF OLMALI BİRAZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.