Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

17 İlde Zehir Tacirlerine NARKOÇELİK-18 Operasyonları: 272 Gözaltı

17 İlde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik Jandarma tarafından düzenlenen “NARKOÇELİK-18” operasyonlarında; 1 ton 57 kg uyuşturucu madde ve 16 milyon 218 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi, 272 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

17 İlde uyuşturucu madde

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

17 İlde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik Jandarma tarafından düzenlenen “NARKOÇELİK-18” operasyonlarında; 1 ton 57 kg uyuşturucu madde ve 16 milyon 218 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi, 272 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca; 210 ekip ve 865 Jandarma personelinin katılımıyla; Antalya, İstanbul, Diyarbakır, Edirne, Aydın, Nevşehir, Çankırı, Ağrı, İzmir, Osmaniye, Hatay, Adana, Çanakkale, Bingöl, Elazığ, Erzincan ve Tokat olmak üzere 17 ilde “NARKOÇELİK-18” operasyonları düzenlendiğini duyurdu.

Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 380 bin adet uyuşturucu hap, 9 kg eroin, 6 kg kubar esrar ile Muhtelif miktarda metamfetamin, kokain ve bonzai ele geçirildi ve 40 Sokak Satıcısı yakalandı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 15 milyon 836 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi ve 5 Sokak Satıcısı yakalandı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 719 kg toz esrar, 120 kg kubar esrar ve 57 bin 500 adet kök kenevir ele geçirildi ve 2 Zehir Taciri yakalandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 18,5 kg eroin ele geçirildi ve 1 Zehir Taciri yakalandı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; Muhtelif miktarda kubar esrar, metamfetamin ve uyuşturucu hap ele geçirildi ve 73 Sokak Satıcısı yakalandı.

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 1 kg kubar esrar, 408 gr metamfetamin, Muhtelif miktarda uyuşturucu hap, skunk ve toz esrar ele geçirildi ve 11 Sokak Satıcısı yakalandı.

Çankırı İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; Muhtelif miktarda kubar esrar, bonzai, skunk, kenevir tohumu ve metamfetamin ele geçirildi ve 103 Sokak Satıcısı yakalandı.

Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ile Gürbulak Gümrük Muhafaza Müdürlüğünce yapılan ortak operasyonda; 12.5 Lt sıvı metamfetamin ele geçirildi ve 4 Zehir Taciri yakalandı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 10 kg kubar esrar ele geçirildi ve 1 Zehir Taciri yakalandı.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 900 gr eroin ile 142 kg uyuşturucu yapımında kullanılan madde ele geçirildi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 10,5 kg toz esrar ele geçirildi ve 1Zehir Taciri yakalandı.

Adana İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; Muhtelif miktarda kubar esrar, bonzai ve kenevir ele geçirildi ve 24 Sokak Satıcısı yakalandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; Muhtelif miktarda skunk ve kök kenevir ile uyuşturucu yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi ve 1 Sokak Satıcısı yakalandı.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 6,5 kg toz esrar ele geçirildi.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 2 bin 751 adet uyuşturucu hap, Muhtelif miktarda kokain ele geçirildi ve 1 Zehir Taciri yakalandı.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; Muhtelif miktarda esrar ve kök kenevir ele geçirildi ve 2 Zehir Taciri yakalandı.

Tokat İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; Muhtelif miktarda bonzai ile uyuşturucu hap ele geçirildi ve 3 Zehir Taciri yakalandı.

Yerlikaya: Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki, Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Uyuşturucu satıcılarının geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz, Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Gürbulak Gümrük Muhafaza ekiplerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle ifadelerine yer verildi.