Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

17 Kasım 1994’te Siirt Merkeze Bağlı Çöl (Bayraktepe) Köyünde Şehit Edilen 11 Vatandaşımızı Rahmetle Anıyoruz

Siirt’te, Merkeze bağlı Bayraktepe köyünde 17 Kasım 1994 yılında PKK tarafından yapılan saldırıda 11 vatandaşımız şehit edilmişti.

Siirt’te, Merkeze bağlı Bayraktepe

Bundan 29 yıl önce terör örgütü tarafından köye yapılan baskında 2’si çocuk 1’i 45 günlük  bebek, 4’ü bayan olmak üzere 11 kişi vahşice katledilmişti. Şehit edilenlerden biri  kundakta bir bebek, bir diğeri  110 yaşında  yaşlı bir kadındı.

1994 yılında yaşanan katliam sonrası, Çöl (Bayraktepe) köyü halkının çoğu Şehir merkezine göç ederek, arazilerini, bağlarını, bahçelerini terk etmek zorunda kalmışlardı.

Bayraktepe, aynı zamanda eski Korucubaşı Kenan Şehitoğlu’nun da köyü. Yani, PKK’nın bu köyü hedef alması tesadüfü değildi. Bu saldırıyla hem Korucubaşına hem de, Bölgedeki koruculara açık bir mesaj verilmek istenmişti.

Siirt Valliği, resmi twitter hesabında konuya ilişkin bir paylaşımda bulundu. İşte, Siirt Valiliğinin konuya ilişkin paylaşımı:  Unutmadık..! Unutmayacağız..! Unutturmayacağız..!#Siirt Merkez ilçeye bağlı #Bayraktepe köyünde 17 Kasım 1994 tarihinde bebek katili bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan hain saldırıda şehit olan biri bebek, 2’si çocuk, 2’si kadın toplam 11 masum sivil vatandaşımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şâd, makamları âli olsun.